Knižné novinky z NOXI: Kvások; Môj pes, môj guru; Ako nezomrieť

Knihy na voľný čas. Ponúkame vám novinky z vydavateľstva NOXI. Dozviete sa, ako sa starať o svoje zdravie, aby ste sa vyhli civilizačným chorobám, naučíte sa, čo je to kvások a ako z neho spraviť chutné jedlo a nakoniec sa začítate do pútavého rozprávanie o domácom miláčikovi – psovi. Príjemné čítanie!

Lenka Mančíková: Kvások

Zázrak z vody a múky

“V kvásku sme dostali veľký dar. Množiaca sa energia pomáha nasýtiť telo i dušu, spája ľudí a rodiny po celé generácie. Jeho sila tkvie v schopnosti rozšírovať sa a ďalej rásť. Niekedy sa jeho sila utlmí, aby potom opäť zosilnel. V mnoho sa kvások podobá nám, ľuďom.”

Kvások je organická hmota, ktorá vzniká fermentačným procesom, kde aktívne spolu pôsobí múka s vodou a pri pomalom kvasení vzniká iný druh kvasenia ako pri droždí.

Na rozdiel od droždia obsahuje zdraviu prospešné baktérie, ktoré náš organizmus chránia pred tráviacimi ťažkosťami, oslabením imunity, či dokonca rôznymi alergiami.

Táto kniha sa stane vašim pomocníkom a sprievodcom. Nájdete tu dôležité informácie o tom ako kvások pracuje, ako sa s ním pečie a dodá vám dostatok podpory a tipov, ako zvládnuť prácu s kváskom. Nádherné fotky k jednotlivým receptom sú inšpiráciou a naštartujú vaše chuťové poháriky.

160 str.

F 160×200

CENA: 14,90

 


Gilles Moutonet: Môj pes, môj guru

„Začal som skúmať, ako je možné, že ten pes vyzerá vždy šťastný a ako je dokonale spokojný so svojim životom!“

Ak ste niekedy mali psa, asi sa vám nie raz stalo, keď ste prišli unavení domov po ťažkom dni v práci, že ste sa mu prihovorili: „Keby som bol ako ty. Si vždy šťastný a spokojný!“ Váš domáci miláčik vás totiž vždy čaká pri dverách, aby vás privítal a šťastne kýva chvostom.

Autor knihy, úspešný marketingový manažér, nikdy neobľuboval psov, a keď sa jeho manželka rozhodla jedného zadovážiť ich dvom dcéram bol proti. Ani vo sne ho vtedy nenapadlo, že o šesť rokov neskôr napíše knihu inšpirovanú novým členom rodiny. Pochopil totiž, že správanie tohto najvernejšieho priateľa človeka úplne spĺňa všetky poučky o tom, ako by sme mali žiť a byť dobrým človekom.

Pes…

dôveruje svojmu pánovi (analógia k božskému princípu),

žije v prítomnosti,

je vďačný a vie to vyjadriť,

miluje bezpodmienečne,

má veľa ďalších zdanlivo základných vlastností, ktoré ak by sme od neho prijali, bol by svet okamžite lepším a krajším miestom.

128 str.

F 120×170

CENA: 6,23


Michael Greger: Jak nezemřít

Dr. Michael Greger je človek s hlavou plnou informacií a so srdcom na správnom mieste!

Choroby srdca a ciev, rakovina, cukrovka, vysoký krvný tlak, Parkinsonova či Alzheimerova choroba (a ďalšie), si každý rok vyžiadajú tisíce ľudských životov.

Tak to byť, ale nemusí. Naučte sa, ktoré potraviny jesť a aké zmeny v oblasti životného štýlu urobiť, aby ste dokázali nie len predchádzať 15 hlavným príčinám úmrtia (prvá časť knihy), ale taktiež s týmito chorobami efektívne bojovať.

Vyskytuje sa vo vašej rodine rakovina prostaty?

Odložte pohár mlieka a pridajte do vášho jedálnička ľanové semienka.

Máte vysoký krvný tlak?

Ibištekový čaj účinkuje lepšie ako liek proti hypertenzii, a to bez vedľajších negatívnych účinkov.

 F 145×227

592 str.

CENA: 12,53

Ilustračné foto: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť