Jubilejný Ples v opere. Pamätáte, čo mali oblečené moderátorky po minulé roky?

Počas druhej januárovej soboty sa v historickej budove Slovenského národného divadla stretne už po 20-krát 300 párov významných osobností z oblasti vedy, medicíny, kultúry, športu, politiky a tretieho sektora.

Jubilejný ročník najprestížnejšieho dobročinného podujatia opäť otvorí úder na gong, ktorým sa otvára nielen ples, ale oficiálne aj samotná plesová sezóna. Tejto úlohy sa tradične zhosťovali hlavné hudobné hviezdy, no pred tromi rokmi nastala zmena a úderom na gong otvorila  toto podujatie legenda slovenského filmu Emília Vášáryová.

Plné ruky práce majú aj slovenskí módni návrhári, ktorí pracujú na originálnych robách.

Tou najsledovanejšou na dobročinnom Plese v opere je každý rok práve tá, v ktorej sa predstaví dáma, ktorá sprevádza hostí týmto výnimočným večerom. V tomto roku sa hosťom počas úvodného ceremoniálu prihovorí hneď dvojica významných hereckých osobností – Emília Vášáryová a Martin Huba.

Herecká legenda sa predstaví v šatách od jedného z najlepších slovenských dizajnérov, ktorý oblieka aj prezidentku Slovenskej republiky – Borisa Hanečku.

„Veľmi sa teším, že róbu pre pani Vášáryovú budem môcť pripraviť práve ja. Je to veľká zodpovednosť,“ hovorí Boris Hanečka. Ako budú šaty vyzerať je v tomto momente ešte tajomstvom. „Veľa sme sa rozprávali. Róba, v ktorej sa pani Vášáryová predstaví na 20. ročníku Plesu v opere bude niesť v sebe niekoľko hlbokých myšlienok a odkazov. Pevne verím, že sa nám spoločne podarí docieliť želaný efekt a šaty očaria nielen hostí, ale predovšetkým budú radosťou pre ich nositeľku. Môžem prezradiť len jediný detail, a to, že šaty budú rubínovej farby.“

Prehľad moderátoriek Plesu v opere podľa jednotlivých ročníkov:

Alena Heribanová (2001)

Prvenstvom, ktoré jej už nikto nevezme, sa môže pochváliť Alena Heribanová. Obľúbená moderátorka sprevádzala historicky prvým ročníkom Plesu v opere v roku 2001. Hostí privítala v ligotavej zlato-zelenej róbe, ktorá nádherne dotvorila jej elegantný vzhľad.

Alena Heribanová v ligotavej zlato-zelenej róbe

Soňa Müllerová (2002)

V roku 2002 prevzala moderátorské žezlo Soňa Müllerová. Známa moderátorka sa v historickej budove Slovenského národného divadla ukázala v zlatej róbe, ktorá zvýraznila jej chudučkú postavu.

Soňa Müllerová v zlatej róbe

Ema Tekelyová (2003)

V šatách z dielne slovenskej návrhárky Veroniky Gall v roku 2003 sprevádzala hostí večerom Emma Tekelyová. Nesmrteľná kombinácia čiernej a bielej farby moderátorke vyšla na výbornú.

Soňa Müllerová v šatách z dielne slovenskej návrhárky Veroniky Gall

Soňa Müllerová (2004)

Soňa Müllerová sa ako jedna z mála môže pochváliť tým, že prestížny Ples v opere moderovala hneď dvakrát. V tomto ročníku siahla po jednoduchej čiernej róbe, ktorú oživilo zdobenie v podobe zlatých kamienkov.

Soňa Müllerová v jednoduchej čiernej róbe

Zdena Studenková (2005)

V roku 2005 mala svoju moderátorskú premiéru na Plese v opere Zdena Studenková. Známa slovenská herečka stavila na výraznú farebnú róbu z dielne Fera Mikloška, doplnenú o luxusnú kožušinu.

Zdena Studenková vo výraznej farebnej róbe z dielne Fera Mikloška

Kamila Magálová (2006)

V roku  2006 sa na doskách SND počas Plesu v opere predstavila ďalšia známa herečka. Kamila Magálová hostí zaujala v extravagantnej róbe. Čierno-biele šaty pre herečku ušila divadelná a filmová výtvarníčka Simona Vachálková.

Kamila Magálová v extravagantnej róbe od Simony Vachálkovej

Jarmila Lajčáková-Hargašová (2007)

Hviezdou siedmeho ročníka Plesu v opere bola Jarmila Lajčáková-Hargašová. Známa brunetka, ktorá v tom čase patrila medzi naše moderátorské esá, okúzlila v odvážnych zlatých šatách, ktoré opäť ušila divadelná a filmová výtvarníčka Simona Vachálková.

Jarmila Lajčáková-Hargašová v šatách od filmovej výtvarníčky Simony Vachálkovej

Diana Mórová (2008)

Simona Vachálková mala na starosti aj róbu, ktorú si v roku 2008 obliekla Diana Mórová. Kráľovsky modrá farba herečke mimoriadne pristala.

Diana Mórová v róbe od Simony Vachálkovej

Iveta Malachovská (2009)

Rok 2009 patril temperamentnej Ivete Malachovskej. Manželka známeho operného speváka sa za mikrofón postavila vo výraznej ohnivo červenej róbe z dielne Borisa Hanečku, ktorú doplnili zaujímavé detaily v podobe obrovskej vlečky a pierok na ramenách.

Iveta Malachovská vohnivo červenej róbe z dielne Borisa Hanečku

Zdena Studenková (2010)

Moderátorskú reprízu si v roku 2010 na Plese v opere vyskúšala Zdena Studenková. Slovenská herečka okúzlila v nádhernej rozprávkovej róbe od Marcela Holubca. Desiaty ročník najprestížnejšieho plesového podujatia na Slovensku bol prvý, ktorý niesol prívlastok dobročinný. Podporil grantový program Kultúra bez bariér.

Zdena Studenková v rozprávkovej róbe od Marcela Holubca

Adriana Kmotríková (2011)

V zlatých šatách od Veroniky Hložníkovej sa v roku 2011 ukázala Adriana Kmotríková. Jedenásty ročník Plesu v opere sa rovnako ako jeho predchodca zameral na podporu neziskových projektov, ktoré prinášajú kultúrne zážitky sociálne a zdravotne znevýhodneným ľuďom.

Adriana Kmotríková v zlatých šatách od Veroniky Hložníkovej

Andrea Belányiová (2012)

Hviezdou dvanásteho ročníka bola pôvabná Andrea Belányiová. V honosnej červenej róbe od Jany Gavalcovej patrila aj bez zbytočných doplnkov medzi najkrajšie ženy večera. Vyzbierané peniaze z tohto ročníka šli na podporu Detského kardiocentra.

Andrea Belányiová červenej róbe od Jany Gavalcovej

Adriana Kučerová (2013)

V roku 2013 sa za moderátorský mikrofón Plesu v opere prvýkrát postavila operná speváčka. Adriana Kučerová nám učarovala v nádherných šatách z dielne Hany Převrátilovej. Plesový večer sa opätovne niesol v znamení pomoci Detskému kardiocentru.

Adriana Kučerová šatách z dielne Hany Převrátilovej

Lucia Barmošová (2014)

Najmladšou moderátorkou Plesu v opere sa v roku 2014 stala Lucia Barmošová, ktorá v tom čase mala 31 rokov. Sympatická blondínka zažiarila v šatách od Borisa Hanečku, v ktorých vyzerala ako princezná. Ples v opere sa tentokrát zameral na zlepšenie kvality technického vybavenia šiestich perinatologických centier na Slovensku.

Lucia Barmošová zažiarila v šatách od Borisa Hanečku

Monika Hilmerová (2015)

Monika Hilmerová v roku 2015 sprevádzala večerom v nádhernej modrej róbe od Veroniky Hložníkovej. Vďaka Plesu v opere sa v tomto roku zabezpečilozlepšenie prístrojového vybavenia kliník detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny v Košiciach, Bratislave, Martine a Banskej Bystrici.

Monika Hilmerová modrej róbe od Veroniky Hložníkovej

Vera Wisterová (2016)

Temperamentná Vera Wisterová všetkým vyrazila dych v prepracovaných šatách od Marcela Holubca. Peniaze vyzbierané počas 16. ročníka Plesu v opere pomohli pri vzniku a zriadení štvrtého a piateho  Centra včasnej intervencie na Slovensku v Banskej Bystrici  a v Košiciach.

Vera Wisterová šatách od Marcela Holubca

Zuzana Mauréry (2017)

Mimoriadne elegantne pôsobila v roku 2017 herečka Zuzana Mauréry. Brunetka pútala pozornosť v červených šatách od Jany Kuzmovej. Vyzbierané peniaze tento raz pomohli vzniku a zriadeniu šiesteho Centra včasnej intervencie na Slovensku v Trenčíne.

Zuzana Mauréry v červených šatách od Jany Kuzmovej

Božidara Turzonovová (2018)

Jednou z najlepšie oblečených moderátoriek v histórii Plesu v opere bola nepochybne Božidara Turzonovová. Slovenskú hereckú legendu obliekla Jana Pištejová. Ples v opere sa počas minulého roku spolu s Nadáciou pre deti Slovenska a Koalíciou pre deti Slovensko zameral na podporu v oblasti vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením, kam poputuje finančná pomoc aj v aktuálnom ročníku.

herečku Božidaru Turzonovovú obliekla Jana Pištejová

Lucia Hurajová (2019)

Medzi nezabudnuteľné moderátorky Plesu v opere sa minulý rok zaradila talentovaná slovenská herečka Lucia Hurajová. Úspešná brunetka sa pridala k svojim kolegyniam z predchádzajúcich ročníkov v honosnej bledoružovej róbe z pera Marcela Holubca, ktorá prítomným hosťom vyrazila dych. Lucia, ako trojnásobná mamička počas večera niekoľkokrát upozornila na dobročinný zámer celého večera a pomoc tým najmenších.

herečka Lucia Hurajová v šatách od Marcela Hulubca

Výťažok z dobročinného Plesu v opere spolu už po tretíkrát poputuje na podporu inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením, na ktoré upozorňuje aj program Kto chýba?, ktorý vznikol v spoluprácu s Nadáciou pre deti Slovenska.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť