Gizka Oňová “upiekla” novú knihu so šéfkuchárom Petrom Vargom

Gizka a Peter spolu v kuchyni je názov ďalšej knihy Gizky Oňovej plnej tých najlepších retro aj moderných receptov.

Milovaná speváčka a obľúbená „svokra“, ktorá vždy rada a múdro poradí, dokonca aj fantasticky varí! Varenie je pre Gizku Oňovú vášňou a jej predošlá kniha Gizka radí: VARTE DOMA oslovila mnohých čitateľov.

Tentoraz pripravila knihu v spolupráci so známym šéfkuchárom a kamarátom Petrom Vargom. Výsledkom je kuchárka Gizka a Peter spolu v kuchyni plná tých najlepších retro aj moderných receptov.

Keď sa spojí retro a moderná kuchyňa

Spoločné stolovanie v kruhu rodiny či s priateľmi je bežná súčasť nášho života. Aj vďaka nemu sa medzi generáciami prelínajú kulinárske zvyky a postupy. Nová kniha plná skvelých receptov zo spoločnej kuchyne Gizky Oňovej a Petra Vargu vás presvedčí o tom, že retro a moderná kuchyňa k sebe dokonale pasujú!

Peter prináša moderný spôsob varenia, Gizka sa prikláňa ku klasickým jedlám

Šéfkuchár Peter Varga je od Gizky o generáciu mladší a varí moderným spôsobom. V jeho receptoch nájdete veľa rozmanitého korenia a „nových“ surovín, tiež používa iné postupy, ktoré sú časovo oveľa menej náročné ako tie tradičné. Gizka Oňová vývoj v gastronómii uznáva a rešpektuje, prikláňa sa však ku klasickým jedlám, ktoré jej pripomínajú detstvo a ktoré varí celý život.

Každý prispel niečím osobitým

Pred písaním spoločnej knihy si obaja najskôr spôsob spoločnej prípravy jedál odskúšali v praxi a šlo im to skutočne ako po masle. Kuchárka Gizka a Peter spolu v kuchyni je však jedinečná najmä tým, že každý z autorov prispel niečím osobitým, vlastným svojej vekovej kategórii. Ak ich recepty oslovia mladú aj staršiu generáciu, splnil sa ich zámer: spájať v jednej kuchyni rôzne generácie. „Ak budete variť s láskou a s odhodlaním, naše spoločné kulinárske „dobrodružstvo“ vám určite prinesie radosť. Želáme vám veľa príjemných chvíľ pri spoločnom kuchtení,“ uvádzajú autori v knihe.

Kuchárka je doplnená o nádherné a autentické fotografie Dušana Křísteka.

Viac na www.fortunalibri.sk.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť