Feng šuej tipy pre lepší spánok

Podľa feng šuej základom šťastného a úspešného dňa je zdravý a pokojný spánok. K tomu prispieva do veľkej miery prostredie v ktorom bývame.

Ako zabezpečiť zdravý spánok? Tu je niekoľko zaujímavých rád:

Dizajnérka a poradkyňa v oblasti bytovej harmonizácie Barbara Buľubášová tvrdí, že si zo svojich spální najčastejšie robíme multifunkčnú miestnosť, sklad, pracovný priestor, žehliareň či dokonca posilňovňu. Pritom spálňa má byť miestom odpočinku.

Z postele by ste mali vidieť na dvere

Posteľ by mala byť nasmerovaná tak, aby ste z nej videli vstupné dvere. Pokiaľ to nie je možné, použite zrkadlo tak, aby v jeho odraze boli vidieť dvere. Ak nevidíte vstupujúceho do miestnosti, môže to vo vyvolávať podvedomé pocity nepokoja a začnete sa v noci budievať.

Z pod postele odstráňte veci

Spite v dostatočne veľkej posteli s pevným čelom za hlavou s dostatočnou výškou nad zemou. Neodporúča sa používať priestor pod posteľou na uskladnenie vecí, pretože to blokuje energiu.

Červená v spálni pritiahne vášeň

Dekorujte spálňu červenou, ružovou, broskyňovou (nie marhuľovou) na podporu vášne a plodnosti. Ďalšími dobrými a priaznivými farbami v spálni sú zelená, modrá a purpurová.

Odstráňte z miestnosti televíziu

Vyhýbajte sa v spálni umiestenie televízora a inej elektroniky, ktorá produkuje elektromagnetický smog a prekáža prúdeniu živej energie v miestnosti.

Nespite pod trámom

Vyvarujte sa umiestneniu postele popod exponovaný trám. Pokiaľ sa tomu nemožnosť vyhnúť, aspoň ho namaľujte rovnakou farbou ako zvyšok plafónu, alebo zakryte trámy falošným stropom, prípadne tkaninou.

Zbavte sa nadbytku vankúšov!

„Spálňa nie je obývačka, jedna podložka pod hlavu pre dobrý spánok stačí“, hovorí Jiří Košut, obchodný zástupca talianskej značky matracov a príslušenstva pre zdravý spánok Magniflex. Podľa neho neexistuje univerzálny vankúš, ktorý by sadol každému. „Správny vankúš však nájdete skúšaním. Vankúš nesmie byť príliš vysoký ani príliš nízky, zaujímať by sme sa mali aj o jeho zloženie a tvar. Samozrejmosťou je pravidelná hygiena snímateľných poťahov a vetranie. Vankúš meníme minimálne každé štyri roky“, vystríha Jiŕí Košut.

Ilustračné foto: www.pexels.com

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť