Chudnite do plaviek. Ktorá diéta je pre vás tá pravá?

Teplé dni, keď oblečenie nezahalí nedostatky na tele tak ako páperové bundy, sa neodvratne blížia. A s nimi aj obdobie dovoleniek, počas ktorých chce každý vyzerať čo najlepšie. Preto máme pre vás niekoľko typov diét, z ktorých si určite vyberiete tú najvhodnejšiu práve pre vás. Popritom však nezabúdajte na pravidelný pohyb. Len tak sa dočkáte vytúženého výsledku.

dieta

Delená strava

O delenej strave už zrejme počul každý. Ide totiž o jednu z najobľúbenejších úprav stravy za účelom chudnutia. Na dodržiavanie je však o čosi náročnejšia. Je totiž potrebné ísť presne podľa prísnych pravidiel. Jesť v malých dávkach, často a podľa potravinových skupín.

Delená strava si vyžaduje dodržiavanie prísnych pravidiel

Skupiny potravín sú tieto: rastlinná, živočíšna, ovocná, zeleninová a neutrálna strava. Hlavným pravidlom je, že rastlinná a živočíšna skupina sa nemôžu konzumovať spolu, rovnako aj ovocie so zeleninou. Delená strava tiež vyžaduje prísne dodržiavanie pitného režimu.

Kapustová diéta

Kapustovú diétu oceníte najmä vtedy, ak potrebujete rýchlo zhodiť pár kíl pred odchodom na dovolenku či spoločenskú udalosť. Môžete pri nej konzumovať kapustu v úplne neobmedzenom množstve. To vás však zároveň môže odradiť. Predsa len jesť kapustu každý deň nie je pre každého. Najjednoduchšie je preto uvariť si kapustovú polievku. Diéta je chudobná na bielkoviny a tuky, takže by sa nemala držať viac ako päť dní.

 

Jesť kapustu každý deň nie je pre každého

 

Bielkovinová diéta

Táto diéta spočíva v prijímaní zvýšeného množstva bielkovín a zároveň obmedzenie tukov a sacharidov. Vďaka zvýšenému príjmu bielkovín sa telo dostane do stavu ketózy, pri ktorom začnete strácať kilogramy. Zo stravy je potrebné vylúčiť pečivo, cestoviny, ryžu, zemiaky, múku, strukoviny a najmä sladkosti. Neodmysliteľnou súčasťou je obmedzenie príjmu kávy a úplné vylúčenie alkoholu.


Foto: Bigstockphoto

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť