Aj pokožka reaguje na chladnejšie počasie

 

Suchú pokožku nespôsobujú len mydlá, či nedostatočná hydratácia, ale starnutie, fajčenie či chladné počasie. Suchá pokožka trápi mnoho ľudí, a to bez ohľadu na vek a nevyhýba sa ani mužom.

 

ID-100148860

 

 

S rastúcim vekom sa suchá pleť postupne stáva matnou, precitlivenou, drsnou a na každý negatívny podnet reaguje podráždením a začervenaním. Stačí krátky pobyt v chlórovanej vode či v chladnom počasí a výsledkom je nepríjemný pocit sťahovania a podráždenia. Suchej pleti chýba tuk a vlhkosť.

Na suchej pokožky sa tvoria vrásky oveľa skôr, ako na iných typoch pleti.

 

Suchá pokožka súvisí s tým, že sa nedostatočne vytvára kožný maz. To spôsobuje, že sa vrstvy kože stenčujú. Pokožka už nedokáže viazať vodu, čo spôsobuje napätie. Suchá pokožka sama o sebe môže byť v niektorých prípadoch prvým signálom začínajúceho kožného ochorenia.

Treba sa obrátiť na odborníka, ak sa stav pokožky nezlepší ani po dlhodobejšom používaní vhodných prípravkov na suchu pokožku.

 

 

Pokožke neprospievajú:

mydlá, čistiace prostriedky a chlór – narušujú jej prirodzenú ochranu

kozmetické prípravky s obsahom alkoholu

nedostatočný príjem tekutín

dlhý pobyt v horúcej vode, nadmerné kúpanie

pobyt v prekúrených miestnostiach

starnutie – pokožka sa postupne vysušuje a stráca výživu

studené počasie

nedostatok vitamínov

fajčenie

 

Pomoc z lekárne:

Sensibio Mlieko 

Čistiace mlieko, ktoré dokonale očistí tvár a oči, bez potreby následného  oplachovania. Patentovaný komplex Toléridine® zvyšuje prah tolerancie pokožky. Stáva sa odolnejšia, lepšie chránená pred vonkajšími vplyvmi a menej reaktívna. Sensibio Mlieko je hypoalergénne.

sensibio_mlieko_02

 

Sensibio Riche 

Ochranný, hydratačný, upokojujúci a intenzívne vyživujúci krém na každodenné použitie pre suchú, až veľmi suchú, citlivú a netolerantnú pokožku.

 

sensibio_rich_KREM_02

Sensibio Očný

Hydratačný, ochranný, upokojujúci gél-krém určený na každodenné ošetrenie očného okolia. Okamžite upokojuje nepríjemné pocity a podráždenie., napomáha redukovať opuchy, vyhladzujúce aktívne zložky minimalizujú jemné vrásky. Zvlhčujúce látky prospievajú pokožke.

sensibio_OCNY KREM_gd_02

 

 

 

FOTO: www.freedigitalphotos.net/, BIODERMA

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť