ŽENY BÚRAJÚ MÝTY O PIVE! Unikátny prieskum

 

Unikátny slovenský prieskum z kampane MILUJEM PIVO prináša zaujímavé zistenia.

 

 

zeny_MILUJEM PIVO

Definitívne potvrdené! Nielenže sme národom pivárov, ale podľa unikátnych výsledkov celoslovenského prieskumu pivo obľubujú aj naše ženy – pije ho až 80 % opýtaných respondentiek nad 18 rokov. Nežné pohlavie pri konzumácií alkoholických nápojov ostáva naďalej nežné. Slovenky totiž pri svojom výbere uprednostňujú ľahšie alkoholické nápoje, ako je pivo a víno.

 

PIVO A ŽENY

Slovenské ženy sa rady zaujímajú o to, čo jedia a pijú, vrátane piva. Väčšina má dostatok informácií o surovinách, z ktorých sa pivo vyrába. Chceli by tiež zistiť, ktoré pivo sa hodí k akému jedlu a tiež aké rôzne druhy piva na svete existujú. Slovenky preferujú svetlé pivo (53,3%), no aj tmavé pivo (23,1%) a radler (15,3%) má u nich svoje pevné miesto. Pitie piva je u väčšiny z opýtaných žien normálnou záležitosťou a dajú si ho, kedykoľvek naň majú chuť.

GRAF_oblubene pivo

 

Graf č.1: Aké pivo majú slovenské ženy najradšej?

VERÍME MÝTOM?

Existujú rôzne mýty a tvrdenia, týkajúce sa piva. Jednoznačne najväčším pivným mýtom medzi Slovenkami je, že sa z neho priberá. Súhlas s týmto tvrdením vyjadrilo až 72 % z celkového množstva opýtaných žien. Faktom ostáva , že ak sa pivo konzumuje v rozumnej miere, môže byť súčasťou vyváženého životného štýlu. Pivo obsahuje menej kalórií ako väčšina alkoholických nápojov. Na ilustráciu – sto mililitrov piva (4 % alkoholu) má 34 kalórií, rovnaké množstvo bieleho vína (11,8 % alkoholu) obsahuje 74 kalórií a pri tom istom množstve červeného vína (13 % alkoholu) ide dokonca o 80 kalórií.

 

Väčšina zo slovenských žien vie, že pivo je vyrobené z prírodných surovín (necelých 90 % odpovedí) a dokonca pomáha nášmu tráveniu (potvrdilo takmer 90 % žien).Obľúbený mužský argument o z piva rastúcich prsiach, sa u žien nepotvrdil – až 42 % vyjadrilo jednoznačný nesúhlas s týmto tvrdením. Nestotožňujú sa ani s názorom, že by sa pivo nehodilo na spoločenské príležitosti a podujatia.

 

 

GRAF_pivo pomaha traveniu

Graf č.2: Do akej miery súhlasíte s tvrdením, že pivo pomáha tráveniu?

Slovenské združenie výrobcov piva a sladu realizovalo prieskum „Vzťah slovenských žien nad 18 rokov k pivu ako nápoju“, a to formou kvantitatívneho štandardizovaného dotazovania v štvrtej dekáde roka 2014. Cieľom prieskumu bolo zistiť postoje a názory Sloveniek ohľadne piva, zvyklosti súvisiace s pivom a spoločenské vnímanie jeho konzumácie. Oslovená vzorka pozostávala zo žien starších ako 18 rokov, pričom 93,5 % účastníčok prieskumu bolo vo veku18 – 45 rokov.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť