Vyhrajte retro lekárničku z 20-tych rokov

Prvú lekárničku použili vojaci v španielsko – americkej vojne na prelome 19. a 20. storočia. V domácnosti sa začala ujímať v 20. rokoch minulého storočia, kedy ju hojne využívali gazdinky pre ošetrenie drobných nehôd pri varení. Plechové kazety, do ktorých sa výbava ukladala, boli zároveň i estetickým doplnkom v domácnosti.

 

 

Retro pin up

Novú limitovanú edíciu domácej lekárničky uviedol na trh výrobca zdravotníckeho materiálu HARTMANN-RICO. Plechová kazeta je inšpirovaná obrázkami takzvaných pin-up dievčat, ktoré boli typické pre dvadsiate roky.

 

Pod vekom histórie sa skrývajú najmodernejšie prostriedky pre domáce ošetrenie drobných poranení. Nechýba teplomer Thermoval štandard pre rýchle a jednoduché meranie teploty, fixačná náplasť z fólie Omnifilm, na ktorú nie sú potrebné nožnice, superelastické fixačné hydrofilné ovínadlo a sterilný gázový štvorec Sterilux.

Dostatok voľného priestoru umožňuje doplniť ju o lieky a materiál individuálnej potreby a mať všetko pre ošetrenie a poskytovanie prvej pomoci na jednom mieste.

 

 

HARTMANN-RICO lekarnicka web

 

 

Tipy na doplnenie lekárničky

 

Vybavenie Domácej lekárničky RETRO môžete rozšíriť podľa životného štýlu vašej domácnosti. Doplniť môžete napríklad vodeodolnú náplasť Cosmopor Waterproof na ochranu drobných poranení pred infekciou z vody či ramenný tlakomer Tensoval duo control pre jednoduché a presné meranie, prípadne ďalšie výrobky zo širokej ponuky Hartmann-Rico.

 

Ďalšie informácie

Nezabúdajte, že obsah domácej lekárničky je potrebné raz ročne prekontrolovať a pomôcky s uplynulou dobou použiteľnosti vymeniť za nové.

 

Limitovaná edícia retro lekárničiek je už teraz k dispozícii v lekárňach za odporúčanú cenu 14,7 eur.

 

SÚŤAŽ!

Odpovedzte správne na otázku: Kedy bola pužitá prvá lekárnička?

Retro pin up

Odpovede posielajte na adresu magazin.zenam@gmail.com do 31. decembra. Jedného odmeníme lekárničkou z 20-tych rokov.

 

VÝHERCA súťaže:

Vlasta Hlusaková,  Trstena

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť