Vydajte sa na SPLAV! Vyskúšajte tri trasy na starom ramene Váhu

Splav bude možné absolvovať na nafukovacom alebo plastovom kanoe a rafte, ale aj na paddleboarde.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany prichádza s ďalšou aktivitou na zatraktívnenie turistickej destinácie Piešťany a okolie. Od mája budú môcť návštevníci Piešťan splavovať Váh po troch rôznych trasách.

Na výber budú tri trasy na starom ramene Váhu:

  • Sokolovce – Hlohovec
  • Nové Mesto nad Váhom –
  • Jalšové – Hlohovec

Pred plavbou absolvuje každý účastník úvodnú inštruktáž s registráciou, následne dostane vodácke vybavenie. Prvá časť splavu trvá okolo dvoch hodín, po obedovom pikniku sa pokračuje približne rovnako dlho do cieľa.

Sezóna splavov na Váhu sa začne v posledný aprílový deň a potrvá až do začiatku októbra. Organizátori splavov zostavili trasy tak, aby sa na vode zabavili nielen milovníci vodných adrenalínových športov, ale aj rodiny s deťmi a všetci výletníci, ktorí chcú v Piešťanoch relaxovať, a pritom zažiť niečo nové.

„Piešťany sú dlhodobo vnímané predovšetkým ako miesto, kam sa chodia uzdravovať chorí. Samozrejme, to je hlavné poslanie kúpeľov. My sa však našimi aktivitami snažíme ukázať návštevníkom aj inú tvár regiónu – takú, ktorá je určená aktívnym ľuďom v produktívnom veku a mladým,“ hovorí Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany.

Kúpeľné mesto a okolie podľa nej totiž ponúka okrem možností liečby a regenerácie aj mnoho príležitostí na aktívny oddych a zábavu pre každého, kto chce nielen pokojne relaxovať, ale aj zažiť niečo nové. „Poznávanie prírody z vody je úžasný a neopakovateľný zážitok, pri ktorom si ľudia navyše aj zašportujú. Veríme, že aj vďaka tomu si odnesú z Piešťan nezabudnuteľné spomienky a radi sa k nám opäť vrátia,“ dodáva.

Záujemcovia o si budú môcť zakúpiť splav na stránke Rezortu Piešťany

www.visitpiestany.sk/splavovanie-vahu/, kde nájdu aj všetky organizačné inštrukcie týkajúce sa ceny, dopravy, postupu či potrebného oblečenia a vybavenia.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť