Spravodlivosť vyhrala! Ďalší Český lev mieri na Slovensko

 

Jubilejný 25. ročník Českých levov bol výnimočný aj pre Slovensko. Slovenská DNA Production si v kategórii Najlepší televízny film alebo miniséria odniesla sošku za minisériu Spravedlnost, ktorú kompletne vytvorila pre Českú televíziu. Cenu tvorcom odovzdala herečka Jitka Čvančarová.

 

 

České televízie každoročne prinášajú množstvo kvalitných pôvodných seriálov a svoje projekty tentokrát prihlásili Česká televízia, HBO Europe, TV Nova a TV Prima. Akademici v jednokolovom hlasovaní rozhodli o nomináciách. V tejto kategórii sa o sošku uchádzali okrem minisérie Spravedlnost aj filmy Kozy léčí a Zádušní oběť.

 

  

 

 

Príbeh začína, keď dvadsaťročná Lily pribieha v šoku uprostred noci do bytu svojho otca, policajného vyšetrovateľa Richarda, aby mu celá od krvi povedala, že v sebaobrane zabila svojho milenca. Potom, čo Richard zistí, že zavraždeným je prominentný sudca Kowalský, rozhodne sa dcéru kryť. Zametie stopy a telo zakope.

 

 

 

Keď sa Kowalského pozostatky napokon nájdu, vyšetrovanie je pridelené práve kriminalistickému tímu, ktorý vedie Richard. V priebehu vyšetrovania však zisťuje, že dôkazy, ktoré získavajú, sú v rozpore s verziou jeho dcéry. Vraha síce divák pozná od začiatku, ale až do konca ostáva v napätí, pretože okolnosti a príčiny vraždy, ktorá ovplyvnila množstvo životov, sa dozvedá až postupne.

 

   

 

 

DNA Production sa podpísala pod množstvo úspešných televíznych projektov nielen v Česku, ale aj na Slovensku. Diváci určite poznajú seriály Za sklom, Odsúdené, Dr. Ludsky, Mesto tieňov, Najväčšie kriminálne prípady Slovenska, Ako som prežil, Mordparta, Kriminálka Anděl, Specialisté alebo filmy ako napríklad Marhuľový ostrov alebo Čistič. V súčasnosti tím – režisér Peter Bebjak a producent Rasťo Šesták – nakrúcajú pre TV JOJ minisériu Trhlina na motívy rovnomennej úspešnej knihy Jozefa Kariku, rozprávku Vianočné želanie pre RTVS a pripravujú aj film Správa o úteku dvoch Slovákov z koncentračného tábora Osvienčim podľa knihy Čo Dante nevidel.

trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=0F7Oy5s40H8

 

 

Réžia: Peter Bebjak

Scenár: Tomás Bombík, Peter Bebjak

Kamera: Martin Žiaran

Hrajú: Ondřej Vetchý, Martin Finger, Elizaveta Maximová, Jitka Schneiderová, Lukáš Vaculík ai.

Rok vysielania: 2017

Klient: Česká televize

Kompletné výsledky 25. ročníka: http://www.filmovaakademie.cz/cz/2017/drz-itele-ceny-25-cesky-lev

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť