Špeciálny gél, ktorý drží chlad aj teplo

Proti modrine či bolestiam zubov bojovali naše mamy vreckom s hráškom z mrazničky. Dnes už existuje rozumnejšia alternatíva. Špeciálny gél – zdravotnícky obklad, ktorý drží chlad a zostáva tvarovateľný aj pri nízkych teplotách. Okrem chladenia dokáže gelový vankúšik aj spoľahlivo zahrievať.

 

Na rýchle zbohom opuchom, pomliaždeninám, tenisovému lakťu či migrénam nájdete dnes v lekárni už špeciálny gelový vankúš Cosmos. Vankúšik stačí dať na dve hodiny do mrazničky a chladivý obklad je na svete.

Vďaka gélovej náplni vankúšik zostáva pružný aj pri teplote mínus 18 stupňov Celzia.

 

V mrazničke ho môžu mať aj nešportové typy. Pohotovo poslúži na zastavenie krvácania z nosa, zmiernenie bolesti pri bodnutí hmyzu, pri horúčke, drobnej popálenine či bolestiach zubov.

 

Okrem chladenia dokáže gelový vankúšik aj spoľahlivo zahrievať. Uľaví od bolesti chrbta, svalov, reumatických bolestí či celkového napätia. Zohriať sa dá vložením do horúcej vody (max. 80 stupňov Celzia) na 5 minút alebo v mikrovlnnej rúre po dobu jednej minúty pri výkone 500 W. Aby vankúšik na koži nepálil, vkladá sa do textilného návleku.

 

 

Gelové vankúšiky možno kúpiť v lekárňach. Viac informácií nájdete na stránke www.hartmann.sk

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť