Šípky nakopnú imunitu

Imunita v chladnom jesennom počasí dostáva poriadne zabrať. Ako sa dá vyhnúť prechladnutiu? Ak nepatríte k vyznávačom liekov, tým pravým pomocníkom sú rozhodne šípky.

Šípky sú vzácny prírodný zdroj zdravia, ktorý je nášmu telu prospešný zvonka aj zvnútra. Bohužiaľ, zostávajú nedocenené. Pritom ide o zázrak z divokej prírody plný vitamínu C, ktorý nám výrazne dokáže pomôcť pri problémoch s imunitou, spomaľuje proces starnutia, zabraňuje únave, podporuje trávenie, hydratuje vysušenú pokožku a dokonca vyhladzuje pleť.

Šípka bola obľúbená už v staroveku


Jej kvety sa považovali za symbol lásky, mladosti a večnosti. Lupienky sa pridávali do kúpeľov, vyrábal sa z nich vonný olej, mydlá či parfumy, ba dokonca aj náhrdelníky, ktoré mali pritiahnuť pozornosť milovanej osoby. A nielen to! Dávni mudrci našli využitie tejto rastliny aj v liečiteľstve.

Ma protizápalové aj protivírusové účinky


Okrem toho, že šípové kríky sú nádhernou okrasou záhrad, sú taktiež plné vitamínu C, karoténu, vitamínov B1, B2, P, ktorý posilňuje účinok vitamínu C, či K vitamínu.

Plody sú bohaté na pektíny, triesloviny, organické kyseliny, silice a dokonca aj železo, vápnik či flavonoidy, ktoré obsahuje napríklad aj hrozno či kakao. Tie sú skutočným darom pre zdravie človeka, čo potvrdili viaceré odborné výskumy.

Flavonoidy totiž majú protizápalový, protivírusový a antioxidačný účinok.

Chránia bunky pred toxickým pôsobením škodlivých látok z vonkajšieho prostredia, ale aj tých, ktoré sa tvoria v tele. Obnovujú prirodzený stav buniek, brzdia degeneratívne procesy. Pravidelná konzumácia šípok významne znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení, sú prevenciou vírusov a významne posilňujú obranyschopnosť organizmu.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť