Osvetová TOUR Zachráň svoje prsia už odštartovala

Október sa premení na ružovo. Začal totiž mesiac osvety o rakovine prsníka. Do terénu vyrazila zážitková road šou so simulátorom samovyšetrovania prsníkov. Naučíte sa, ako spoznať svoje prsia a povedať NIE RAKOVINE PRSNÍKA.

Rakovina prsníka je najčastejšou onkologickou diagnózou u žien

Na Slovensku výskyt rakoviny prsníka stále rastie! Kým v roku 2011 lekári zaznamenali 2803 nových prípadov, v roku 2019 sa odhaduje vyše 3500.

Odhadovaný počet všetkých žien s rakovinou prsníka, teda novodiagnostikovaných a tiež aj tých, ktoré mali stanovenú diagnózu skôr, je viac ako  30-tisíc.

Odhaduje sa, že ročne na Slovensku zomrie na rakovinu prsníka okolo 900 žien.

Skríning rakoviny prsníka, ak sa ho zúčastní viac ako 60% žien, dokáže znížiť počet úmrtí o 30%, čo znamená, že 300 žien na Slovensku nemusí zomrieť zbytočne.

Príznaky  karcinómu prsníka

  • Zmena veľkosti a tvaru prsníkov
  • Zmeny na bradavke: šupinatenie, výtok z bradavky, vťahovanie bradavky
  • Zmeny na koži prsníka – štrukturálne, farebné
  • Hmatná hrčka v prsníku, pazuche, v nadkľúčnej a podkľúčnej jamke
  • Bolestivosť prsníkov
  • Prevencia karcinómu prsníka

Poznaj svoje prsia  a povedz aj ty NIE RAKOVINE prsníka !

Zážitkovú osvetovú road šou, ktorá zachraňuje životy, organizuje Aliancia onkologických pacientov  NIE RAKOVINE v spolupráci so spoločnosťou BEPON  a odbornými partnermi, s podporou odborníkov, spolupracujúcich inštitúcií a obchodných centier.

Pravidelné samovyšetrovanie prsníkov a mamografický skríning môže ročne zachrániť až 300 žien! 

Jana Pifflová Španková z  Aliancia onkologických pacientov  NIE RAKOVINE

,,Prichádzame do vášho mesta, školy, či obchodného centra s osvetou o karcinóme prsníka a názornou edukáciou na simulátore samovyšetrovania, aby sme  naučili ženy a dievčatá všetkých vekových kategórií, čo majú  pravidelne robiť pre svoje ženské zdravie a oonkologické pacientky sa tu dozvedia viac  pre úspešné zvládnutie liečby,“ uvádza Jana Pifflová Španková z  Aliancia onkologických pacientov  NIE RAKOVINE.

Stretnete sa tu s vyškolenými edukátormi z radov zdravotníkov  i vyliečených  onko- pacientok, účasťou ich podporí aj Emma Tekelyová, Patrik Herman, či Bibiana Ondrejková, ako aj  ďalšie známe tváre a regionálne médiá.

Na podujatí môžete aj vy podporiť našu psychologickú a praktickú pomoc chorým a Pacientske poradne  o.z. NIE RAKOVINE, kde vyliečené pacientky a pacienti sprevádzajú liečbou ženy bojujúce s karcinómom. Tiež tu môžete získať viac informácií prevencii, diagnostike, o liečbe, získate tu  aj podporné ružové tričko, alebo nás môžete podporiť kúpou pančušiek, ktoré pomáhajú a tiež aj zaslaním darcovskej sms v tvare:  DMS(medzera)POMAHAM    na číslo 877

,,Príďte v mesiacoch september, OKTÓBER  november 2019 dozvedieť sa, čo môžete urobiť pre svoje zdravie, a podporiť  pacientky v ich boji za lepšiu liečbu,“ pozýva Pifflová Španková.

———————————————————–

PROGRAM osvetovej ROAD ŠOU „Prsko TOUR“.

28.9. Bratislava – Avion Shopping park – 5 minút pre Vaše zdravie

1.10. Senec – sústredenie slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie SFZ

5.10. Nitra   – OC CENTRO Nitra

12.10. Trnava – CITY Aréna

19.10. Banská Bystrica  – Európa SC

22.10. Svit – FALKE Slovakia

25.10. Prešov – EPERIA SC

26.10. Košice – OC Galéria Košice

28.10. –Trebišov Nemocnica

30.10. Bratislava – Eurovea

2.11. Bratislava – benefičné kolo Hyundai Extraliga florbal žien

22.11. Zvolen OC Európa

30.11. Žilina OC Mirage

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť