Neuveriteľné úrazy roku 2014, ktoré sa naozaj stali

Najkurióznejšie nehody spôsobujú smiech cez slzy

„Nie je to na dennom poriadku, ale raz za čas nám klienti telefonujú s takými neuveriteľnými poistnými udalosťami, že máme naozaj problém udržať vážnu tvár,“ s úsmevom vysvetľuje Jiří Čapek, generálny riaditeľ ING Životnej poisťovne. Udalosť z úvodu je skutočná.Napríklad, naháňal som na motorke na poli klokana a zlomil som si pritom rebro…

ID-100268451

Príbehy, ktorým sa dá ťažko uveriť

Pán, ktorý naháňal na motorke klokana, bol poistený a poistná suma mu, samozrejme, bola vyplatená po skončení liečby. Napriek tomu, že samotný príbeh zranenia je neuveriteľný, nič to nemení na skutočnosti, že utrpel zlomeninu, a teda mal nárok na kompenzáciu,“ dodáva Jiří Čapek. Hoci si každý vie predstaviť, aká bolestivá je zlomenina rebra, úsmevu nad kurióznymi okolnosťami sa ubráni asi málokto. A to je len začiatok zoznamu neuveriteľných príbehov, ktoré si poisťovne vypočujú od svojich klientov. „Veľmi často sa musíme dopýtať na podrobnosti prípadu, inak nie sme schopní posúdiť relevantnosť situácie. Inokedy nám stačí lekárska správa,“ vysvetľuje  ďalej Čapek.

Normálne okolnosti“

Niektoré príbehy sú ako vystrihnuté z bláznivých amerických komédií. Napríklad situácia, keď sa klient poisťovne informoval o poistnom plnení kvôli nehode, ktorá sa mu stala na vyznačenej zjazdovke. Za normálnych okolností by o takejto udalosti neboli žiadne pochybnosti. Lenže pokorenie zjazdovky na kajaku počas Silvestrovskej noci nemožno nazvať normálnymi okolnosťami. „Klientovi sme počas telefonátu museli vysvetliť, že pri takýchto situáciách budeme musieť skúmať, či bezprostredne pred udalosťou náhodou nepožil alkohol. Ak by sa preukázal alkohol v krvi, poistné plnenie by bolo buď krátené, alebo by šlo o poistnú výluku a nebolo by mu vôbec vyplatené. Klient sa už, bohužiaľ, neozval,“ konštatuje ďalej.

Pes šoférom

Najneuveriteľnejšie príbehy majú obvykle spoločného menovateľa – alkohol. „Neuveriteľne znie príbeh šoféra osobného auta, ktorý havaroval a zlomil si pritom nohu. Tvrdil pritom, že šoféroval jeho pes. Meranie preukázalo 2,8 promile v krvi. Poistné plnenie sme mu vyplatili, kvôli alkoholu však bolo krátené o 50 percent,“ pokračuje generálny riaditeľ  vo vymenúvaní tragikomických príbehov. Často ide naozaj o smiech cez slzy, keďže obete týchto incidentov musia znášať následky svojej nerozvážnosti do konca života. Na druhej strane však často môžu ďakovať prozreteľnosti aspoň za to, že sa poistili a poisťovni zasa za to, že im vyplatí aspoň časť poistného plnenia.

Keď úsmev mrzne

To, že politika naozaj môže ohroziť zdravie, dokazuje prípad klientky, ktorá sa pošmykla na predvolebnom letáku a zlomila si člnkovú kosť. Ktorá politická strana bola príčinou tohto úrazu, nám zostalo utajené,“ opisuje Jiří Čapek. Prípad klientky, ktorá sa pošmykla na mrazenej zelenine v obchode zasa spochybňuje tvrdenie, že zelenina je zdravá za každých okolností. „Pomliaždené koleno si vyžiadalo dlhotrvajúcu liečbu , s ktorou jej istotne pomohlo vyplatené poistné.“ Nie všetko, čo je kuriózne, je vždy aj smiešne. „Keď dieťa v mínus dvadsiatich stupňoch skúšalo, či jazyk naozaj primrzne na zábradlí, presvedčilo sa o tom, že americké komédie majú aj náučný odkaz. Ide naozaj o veľmi bolestivé zranenie,“ konštatuje Čapek.

Náhody naozaj existujú

Ak sa niekedy pýtate, prečo sa „to“ stalo práve vám, môžete sa uistiť, že aj iným ľuďom sa dejú naozaj hrozné veci. Svoje by o tom vedel rozprávať aj „spoločensky unavený“ návštevník letného festivalu. „Chcel si zdriemnuť na lúčke a asi preto hľadal nenápadné miesto, kde ho nikto neuvidí. Pravdepodobne také našiel, pretože ho nevidel ani šofér auta, ktorý naňho nacúval. Poistné plnenie mu bolo vyplatené na liečbu zlomeného rebra.“ Spomínate si, ako vás v detstve napomínali, že nemáte šibrinkovať rukami, lebo niekomu vypichnete oko? Klientka, ktorá pri sledovaní televízie nechtiac svojej priateľke škrabla do oka a poranila jej rohovku, si to už asi naozaj zapamätá.

Pripravené v spolupráci s ING Životná poisťovňa.

Všetky tieto udalosti mohla ING Životná poisťovňa zaznamenať len vďaka tomu, že ich autori boli poistení. Koľko kurióznych nehôd sa však stane každý deň bez toho, aby postihnutým pomohlo poistné plnenie, sa vyčísliť nedá. Isté však je, že ľudia bez životného poistenia si musia výpadok príjmu či náklady na liečenie hradiť sami namiesto toho, aby im s tým pomohla poisťovňa.

FOTO: www.freedigitalphotos.net/

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť