Nech žije Spejbl! Populárna postavička oslavuje storočnicu

K 100. výročiu legendárneho Spejbla vychádza kompilácia archívnych i nových nahrávok, doplnených vzácnym objavom.

Poslucháči sa môžu tešiť na skvelý monológ Miloša Kirschnera (predstaviteľ Spejbla – tatuľdu) z roku 1980 O lásce, ktorý je tu prvý raz k dispozícii v češtine.

CD obsahuje takmer 75 minút originálnych nahrávok, atraktívny booklet s prehľadnou históriou „života a diela“ legendárnej bábky a množstvo vzácnych fotografií.

Tiež aj tri celkom nové nahrávky na špeciálne narodeninové a slávnostné témy.

Miloš Kirschner

Nahrávky na album „Ať žije Spejbl!“ vybrala a zostavila súčasná riaditeľka Divadla Spejbla a Hurvínka Denisa Kirschnerová.

„Dala som na prianie skalných fanúšikov, a volila som i nahrávky, ktoré ma nielen veľmi tešia, ale i dlhšiu dobu nikde nezazneli,” hovorí Kirschnerová.

Dialóg O lásce má podľa nej svoju veľkú premiéru a verí, že poslucháčov nesklame ani na tomto albume debutujúci Ondra Lážnovský.

Ondrej Laznovský

„Som rada, že môžeme v spolupráci so Supraphonom pána Spejbla takto obdarovať už v tejto chvíli, pretože plánované oslavy jeho narodenín sme vzhľadom k okolnostiam odložili až na jeseň,“ poznamenáva s tým, že  Spejbl má preto veľké pochopenie.

Denisa Kirschnerová

„Veď v dobe, keď prvýkrát pred 100 rokmi vstúpil na scénu, vyčíňala španielska chrípka!“ uzatvára.

Interpréti slávneho Spejbla

Josef Skupa (1892–1957)
Miloš Kirschner (1927–1996)
Martin Klásek (*1957)

Album „Ať žije Spejbl!“ vychádza 3. apríla 2020 na CD i v digitálnej podobe.

Josef Skupa

TEASER► Ať žije Spejbl! (upútavka)

Vydavateľstvo Supraphon k 100. výročiu pripravilo od 1. do 19. apríla 2020 špeciálne prekvapenie pre všetkých priaznivcov Divadla S+H. V priebehu štrnástich dní je na Supraphonline sprístupnený katalóg nahrávok Spejbla a Hurvínka vrátane nového titulu Ať žije Spejbl s priateľskou 35% zľavou:  https://www.supraphonline.cz/special/spejbl-100

Martin Klasek

► „Ať žije Spejbl!“: https://www.supraphonline.cz/album/554149-at-zije-spejbl

►Oficiálny web Divadla S+H: https://www.spejbl-hurvinek.cz/novinky/249-koronavirova-hlidka

►Supraphonline je jeden z najnavštevovanejších českých e-shopov so širokou ponukou hudobných titulov a audiokníh na fyzických nosičoch (CD, DVD, LP) i  v digitálnej podobe (MP3, FLAC, Hi-Res): https://www.supraphonline.cz/

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť