Najviac šetria Raci, najmenej Škorpióni

Menej míňať na zbytočnosti, začať šetriť, mať prehľad. Spoločnosť Sberbank Slovensko zisťovala, ktoré znamenia majú vo financiách navrch a ktoré by naopak mali zabrať.

ID-100164

,,Analyzovali sme takmer 50-tisíc aktívnych klientov Sberbank Slovensko a zaujímalo nás, či si tvoria finančnú rezervu, či sú často v mínuse a ako sa im darí,“ uviedla k analýze Blanka Končírová, vedúca tímu CRM v Sberbank Slovensko.

 

V šetrení zaostávajú Škorpióni

Sporenie k bežnému účtu má zriadené približne každý druhý klient bez ohľadu na znamenie a približne každý piaty na sporení aj niečo má. Rozdiely sú vo výške úspor. Najdisciplinovanejšie si rezervu tvoria ľudia v znamení Raka, ktorí majú takmer o 8% vyššiu sumu uloženú na sporiacom účte, než je priemer. Raci sú okrem sporenia zvyknutí aj triezvo hospodáriť s výplatou. Sú na najvyšších priečkach aj pri porovnaní výšky zostatku na bežnom účte, na ktorom zvyknú mať o 5% viac peňazí, než je priemer pre všetky znamenia.

sbnews_horoskop_januar_rezerva

zdroj: SBSK

 

Najťažšie sa podľa údajov Sperbank Slovensko sporí vodným znameniam – Škorpiónom a Rybám. Oproti priemernému klientovi majú na sporiacom účte o 8,3%, respektíve o 6,5% menej. Škorpióni sú takisto na chvoste rebríčka pri porovnaní výšky hotovosti na bežnom účte.

 

„Finančnú situáciu vlastnej domácnosti považujú Slováci za jednu z najdôležitejších otázok svojho osobného života. Napriek tomu sa mnohí nevieme prinútiť k sporeniu. Klientom, ktorí chcú začať odporúčame, aby si na úvod zvolili neviazané produkty bez poplatkov a odkladali peniaze pravidelne. Najlepšie sa sporí tým klientom, ktorí si stanovia cieľ sporenia,“ radí Končírová.

 

V mínuse sú najčastejšie Levi

Skoro každý tretí klient si k svojmu účtu v banke zriadil aj poistku na nepredvídané výdavky, povolené prečerpanie na účte. Najčastejšie na ňu siahajú klienti v znamení Leva – je medzi nimi najvyšší podiel tých, ktorí sú v mínuse pravidelne nie

koľko mesiacov po sebe. Naopak, najmenej pravidelných „vymetačov“ debetu nájdeme medzi Blížencami.

 

sbnews_horoskop_januar_debet

zdroj: SBSK

 

„Kontokorent je výborný nástroj na dočasné vykrytie zvýšených výdavkov, ktoré dokážeme postupne splatiť. Nie je vhodný na dlhodobé čerpanie, keďže je drahší, ako napríklad spotrebný úver,“ upozorňuje Končírová. Najlepší spôsob, ako dostať rodinné financie pod kontrolu je podľa nej poctivé zapisovanie všetkých výdavkov aspoň počas jedného mesiaca. „Môže to byť únavné, no prinesie výsledok.“

 

Aké úspory majú znamenia na sporiacich účtoch?

 •  Rak……………………5 855 eur
 • Býk……………………5 722
 • Kozorožec………….5 664
 • Váhy………………….5 599
 • Blíženci………………5 501
 • Baran…………………5 426
 • Strelec……………….5 409
 • Lev……………………5 384
 • Vodnár………………5 359
 • Panna………………..5 196
 • Ryby…………………5 081
 • Škorpión……………4 982

 

Foto: www.freedigitalphotos.net/

You may also like...

1 Response

 1. Katarína Ján píše:

  Moja pôžička na auto v hodnote 23 000 eur bola práve vložená na môj účet, veľmi pekne ďakujem spoločnosti LAPO MICRO FINANCE. Budem hovoriť o vašich službách s ľuďmi v mojom okolí, ktorí potrebujú pôžičku alebo finančnú pomoc, pretože na mňa urobila dojem vaša rýchla odpoveď. hej, chlapci, ak potrebujete pôžičku, neváhajte kontaktovať zákonného veriteľa so 100% zárukou: e-mail: lapofunding960@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť