Len tak trochu pribrať? Vo vlasoch áno!

Pribrať na váhe či na objeme kdekoľvek na tele, to je veľký strašiak všetkých žien. Ale zväčšiť objem vlasov, to je niečo iné. Po tom túži azda každá. Ako však jemné vlasy donútiť, aby pribrali na objeme a účes sa tváril ako bohatý po celý deň?

 

 

nivea_objem_1

 

 

Niekoľko zaručených rád a tipov nám prezradila vlasová stylistka značky NIVEA, Sally Brooksová. Všetko vyskúšala osobne, sama má totiž vlasy veľmi jemné, takže s ich objemom zápolí dennodenne. Čo teda Sally odporúča?

 

 

1. Základom je správny strih. Vhodná je jednotná dĺžka alebo vlasy zostrihané v vrstvách. Tak získajú bohatší a zdravší vzhľad.

 

2. Dokonalý styling sa začína pri umývaní, takže mu venujte dostatočnú pozornosť a vlasy na záver dôkladne opláchnite. Po umytí ich nefrotírujte, ale zabaľte do uteráka, ten odsaje prebytočnú vodu a po chvíľke sa môžete pustiť do vysúšania.

 

nivea_objem_2

 

 

3. Vlasy vysúšajte v predklone a zároveň ich pretrepávajte, vlasy sa zdvihnú už od korienkov a pekne zväčšia objem. Pomáha tiež vysúšanie v opačnom smere, než si vlasy prirodzene líhajú. Ale nesnažte sa vlasy hneď na začiatku tvarovať, na úpravu účesu sú vlasy pripravené, až stratia asi 40 % vody, teda až v poslednej tretine svojho schnutia.

 

4. Ak si vlasy umývate denne, môžete používať viac stylingových prípravkov, pretože ich každý deň z vlasov odstránite. Inak to so stylingom nepreháňajte, zbytočne vlasy zaťažíte, budú sa mastiť a svoj objem neudržia.

 

 

nivea_objem_3

 

5. Nepoužívajte viac stylingu ani v túžbe po väčšom objeme, to je častá chyba. Veľké množstvo stylingu vám väčší objem nezaručí. Radšej pre zväčšenie objemu kombinujte ošetrujúcu i stylingovú kozmetiku.

 

6. Nebojte sa ani tupírovania. Vidíte tú špičku na temene? Presne v týchto miestach potrebujú vlasy zdvihnúť. Natupírujte ich pozdĺž tejto línie. Postupujte jemne, vlasy tupírujte pri korienkoch a češte len na povrchu. Nadol ich už potom nechajte splývať prirodzene.

 

7. Vlasy lakujte až vo chvíli, keď úpravu účesu ukončíte. Ak vlasy chcete lakovať a súčasne tvarovať, nastriekajte si radšej lak na prsty a tými vlasy pridvihujte a upravujte.

 

 

nivea_objem _4

 

 

Naše tipy:

 

Šampón a kondicionér na zväčšenie objemu Volume Sensation

Ľahké zloženie šampónu a kondicionéru s tekutým keratínom a výťažkami z bambusu posilňuje vlasy už od korienkov. Počas umývania vlasy intenzívne ošetrujú, ale nezaťažujú ich. Šampón 250 ml/kondicionér 200 ml, 2,79 € 

 

nivea_Sampon nivea_Kondicioner

Šampón a kondicionér pre oslňujúci objem Diamond Volume

Ľahké zloženie s tekutým keratínom a pravými diamantovými čiastočkami dodá jemným vlasom vzdušný objem a oslňujúci lesk. Šampón 250 ml/kondicionér 200 ml, 2,79 €

Penové tužidlo a lak na vlasy na zväčšenie objemu Volume Sensation

Stylingové prípravky dvojnásobne zväčšia objem vlasov a zároveň zachovajú tvar účesu po celých 24 hodín, bez toho, aby ho zaťažovali alebo vlasy zlepovali. Špeciálna Thermo Care formula chráni vlasy počas fénovania a teplo premieňa na extra starostlivosť. Penové tužidlo 150 ml / Lak na vlasy 250 ml, 3,73 €

 

nivea_Spray

Penové tužidlo a lak na vlasy pre oslňujúci objem Diamond Volume

Stylingové prípravky chránia jemné vlasy pred stratou keratínu a pred poškodením teplom pri fénovaní. Vlasom dodajú bohatý objem, 24-hodinovú fixáciu a nádherný ligot diamantov. Penové tužidlo 150 ml / Lak na vlasy 250 ml, 3,73 €

 

 

Viete, prečo jemné vlasy strácajú objem?

Prečo po umytí jemné vlasy rýchlo strácajú objem a účes dlho nevydrží? Príčinou straty objemu u jemných vlasov je ich menší priemer – majú asi o 1/3 menší priemer než normálne vlasy a navyše vďaka svojej štruktúre nemajú dostatok sily objem účesu udržať. Riešením je vhodná kozmetika, ktorá jemné vlasy posilní a spevňuje.

You may also like...

3 komentáre

  1. Jarka Obtulova píše:

    Myslím, že predĺženie či zahustenie rieši sem tam každá jedna žena dokonca aj ja. Pred sestrinou svabdou som si nechala s clipinhair zahustiť a bolo to veľmi dobré. Púsobilo to prirodzene, mala som husté vlasy a nenzničili sa mi moje.

  2. Lea píše:

    Dobrý deň, prosím Vás nezvažovali ste zahustenie vlasov s clip in alebo micro ring technikou? U mňa totiž tieto prípravky veľmi nezaberajú – vôbec. Skúsila som ovsené aj keratinové kúry a nič. Teraz vymýšľam pred svadbou žeby cez clipinhair išla do remy vlasov ale fakt hrozne váham či mi to tie moje škuty ešte nezhorší…

  3. Evuliena píše:

    moj tip – stylingový sprej pre objem od korienkov matrix Total Results High Amplify od notina celkom pekne popridava na objeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť