Kúpeľnú sezónu v Luhačoviciach otvorí Lucie Bílá

 

Kúpeľná sezóna v Kúpeľoch Luhačovice začne aj tento rok pásmom programov Otvárania prameňov, a to už v piatok 6. mája. V nedeľu 8. mája tieto slávnosti vyvrcholia posvätením prameňov.

 

 

Luhačovice-Jurkovičův dům s kolonádou

 

Zmes pestrých zážitkov a zábavy okorení už v piatok koncert najpopulárnejšej českej speváčky Lucie Bílej. Na sobotu je pripravený rôznorodý a zábavný program pre deti i dospelých v parku na Kúpeľnom námestí. Nebude chýbať ani tradičný priamy prenos rozhlasového programu Tobogan a jarmok ľudových remesiel.

 

 

Foto Otevíraní pramenů 2014 4

 

 

Nedeľa je spojená so slávnostnou svätou omšou, po ktorej nasleduje svätenie prameňov. Sviatočný deň vyvrcholí popoludňajším vystúpením folklórnych súborov. Súčasťou nedeľného programu bude tiež vyhlásenie víťaza dizajnérskej súťaže Luhačovický kúpeľný pohárik 2016

 

 

Foto Otevíraní pramenů 2014 2

 

 

„Pri otváraní sezóny očakávame rovnako ako v posledných rokoch vysokú účasť kúpeľných hostí, stoviek návštevníkov z okolia, ako aj slovenských návštevníkov, ktorí to sem nemajú ďaleko,“ informoval Jiří Dědek, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice, a. s.

 

Hlavné kúpeľné kapacity sú podľa neho na tento termín vypredané. ,,Hostia sa môžu tešiť na dobové kostýmy, historické automobily, velocipédy a rôznorodý program. ,,Posvätenie prameňov sa uskutoční v nedeľu dopoludnia, hneď po slávnostnej svätej omši v kostole svätej Rodiny,“ doplňa  Dědek.

 

Foto Otevíraní pramenů 2014 3

Neoddeliteľnou súčasťou kúpeľných pobytov je vyplnenie voľného času

 

 

Trasa povedie od prameňa svätého Jozefa cez Ottovku až ku kaplnke svätej Alžbety. Počas celého dopoludnia ožije kúpeľný park vystúpeniami folklórnych súborov pri prameňoch, ktoré sa následne predstavia v hlavnom popoludňajšom programe o 15.00 hod. na Kúpeľnom námestí. Programy sú voľne prístupné verejnosti.

 

Foto Otevíraní pramenů 2014 1

 

Kúpele Luhačovice aj tento rok očakávajú úspešnú sezónu a návštevnosť, ktorá sa ustálila v posledných dvoch rokoch na viac ako 33-tisíc klientov.

 

Kúpele vždy boli a zostali centrom spoločenského života a bohatého kultúrneho diania. Práve preto pripravujú v Kúpeľnom divadle celý rad relácií ako dramatického, tak i hudobného žánru, ku ktorým patrí aj prestížny Festival Janáček a Luhačovice. Ďalej sa môžu hostia tešiť na svetovo preslávenú sopranistku Evu Urbanovú so slovenským tenoristom Peterom Bergerom, najlepšieho českého klaviristu Iva Kahánka, vynikajúceho hobojistu Viliama Veverku, najvýraznejšieho interpreta svojej generácie huslistu Josefa Špačka, komorný orchester Czech Virtuosi a Janáčkov komorný orchester.

 

LL-fontana

 

 

Dramaturgia Kultúrneho leta ponúka renomované divadelné súbory a herecké osobnosti, preslávené spevácke divy či sólistov a orchestre. Veľkej pozornosti a obľúbenosti sa tiež teší Akadémia Václava Hudečka. Svojich stálych priaznivcov má prehliadka komornej divadelnej tvorby Divadelné Luhačovice, ktorej krstným otcom tento rok bude herec Roman Zach. Stále miesto v Luhačoviciach má tiež rezbárske sympózium Krása v dreve.

 

Od 7. do 10. septembra rozoznie Luhačovice naša krásna a mäkká slovenčina pri 4. ročníku Dní slovenskej kultúry, pri ktorom sa predstaví ako slovenské divadlo, tak aj folklórny súbor alebo swingový orchester Fats Jazz Band.

Bližšie informácie na www.lazneluhacovice.cz

 

 

 

 

 

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť