Kúpa jazdeného vozidla. Vyhnite sa 5 najčastejším chybám!

Pri kúpe jazdeného auta je na zváženie viacero parametrov, najmä výhodný kompromis medzi cenou a kvalitou. Pred kúpou si radšej nechajte preveriť po právnej a technickej stránke nezávislým odborníkom na jazdené vozidlá, akým je napríklad spoločnosť AUTOPORADCA.

 

 

ID-100350424

5 bodov, ktoré sa oplatí dodržať pri kúpe zánovného vozidla

 

 1. Reálny technický stav vozidla
 • Zatopené auto: Nejde iba o hrdzu či pleseň, ale najmä o správne fungovanie elektroniky. Všímajte si aj stopy piesku a bahna. Tiež nezabudnite natiahnuť bezpečnostné pásy na maximálnu mieru, pretože práve tu môžete pleseň nájsť.
 • Havarované a skladané auto: Preskúmajte nielen lak a rôzne nerovnosti na povrchu vozidla, ale aj spoje karosérie, ktoré sú už z výroby zakryté plastovým tmelom. Ak sú nerovné, hrboľaté či dokonca z iného materiálu alebo farby, boli opravované. Tiež sa zamerajte na zvary – podlahová plošina býva lisovaná ako celok, ak teda nájdete priečny zvar, práve sa pozeráte na „skladačku“.
 • Bezpečnostné prvky: Pri airbagoch si všímajte ich presný a tesný kryt a tiež kontrolku, ktorá musí zhasnúť nezávisle od iných kontroliek. Rizikom je tiež predošlá havária a následná oprava, preto si auto nechajte preveriť odborníkom – mechanikom, aby ste neboli vy a vaša rodina v ohrození.

 

 1. Originalita vozidla

Skontrolujte identifikátory na vozidle (primárne VIN číslo) s údajmi na dokladoch. Tiež je potrebné prejsť miesta vo vozidle, ktoré potvrdzujú skutočný rok výroby auta. Napríklad, plastové diely majú vyrazený dátum výroby.

 

ID-100378917

 

 1. Najazdené kilometre

Skúste porovnať stav počítadla prejdenej vzdialenosti s vizuálnym opotrebením vozidla. Manipuláciou počítadla mohlo totiž dôjsť k znižovaniu („stáčaniu“) počtu prejdených kilometrov.

 

 1. Právny stav vozidla

Určite je potrebné preveriť aj to, či auto nie je predmetom exekúcie, prípadne či pôvodný majiteľ vyplatil a ukončil lízing vozidla. Ak sa tak totiž nestalo, vozidlo je stále majetkom lízingovej spoločnosti. Tiež je vhodné preveriť, či auto nie je v databáze odcudzených vozidiel. Najhorším scenárom je, že vy ako nový „majiteľ“ prídete o auto aj peniaze.

 

ID-100216056

 

 1. Poraďte sa s nezávislým odborníkom, ušetríte čas a peniaze

Ak si netrúfate na preverenie vášho vyhliadnutého auta, zverte ho do rúk odborníkom na jazdené vozidlá, ktorí stoja na vašej strane. Profesionáli zo spoločnosti AUTOPORADCA preveria vozidlo z technickej aj právnej stránky a zistia tak reálny stav vášho budúceho vozidla.

 

Môžete si vybrať z 3 balíkov služieb:

 • Štartér: základne preverenie jazdeného vozidla
 • Kontrolka: detailné preverenie jazdeného vozidla
 • Kompletka: nájdenie a detailné preverenie jazdeného vozidla

Ceny balíkov služieb AUTOPORADCA začínajú už od 99 EUR.

Viac informácií nájdete na www.autoporadca.sk.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť