Jarná únava. Ako jej predísť?

Chlad aj nedostatok slnka a denného svetla majú vplyv na naše telo. Dochádza k celkovému úpadku fyzického aj psychického zdravia, čo vedie ku komplexnému oslabeniu organizmu a únave bez ohľadu na množstvo spánku. Existuje niekoľko trikov, ako jarnej únave zabrániť.

Jarná únava sa neprejavuje len fyzicky, ale aj psychicky. Okrem apatie, bolesti svalov, kĺbov alebo hlavy sa často vyskytujú problémy so sústredením, nervozita alebo náladovosť. Tieto stavy sa často nedajú úplne odstrániť, pretože v zimných mesiacoch sme oslabení, ale možno ich čiastočne prekonať, či už udržiavaním dobrej fyzickej kondície, zdravším stravovaním alebo užívaním výživových doplnkov.

V extrémnych prípadoch sa môžeme o svojom celkovom duševnom rozpoložení poradiť aj so psychológom, pretože jarnú únavu možno pomerne ľahko zameniť za počiatočné štádium depresie.

Doplňte energiu vhodnou stravou

Napríklad ovsené vločky sú ideálne na doplnenie energie, pretože majú antidepresívne účinky a pomáhajú sústrediť sa. Tak isto pôsobia aj rôzne druhy orechov bohaté na bielkoviny, vitamíny, minerály a železo.

Banány zasa prispievajú k okysličovaniu krvi, zatiaľ čo brokolica obsahuje veľa vlákniny, kyseliny listovej a najmä zvýšené množstvo vitamínu C. Ako dezert si dajte prírodne sladenú energetickú tyčinku alebo čerstvú šťavu z ovocia a zeleniny.

Pozitívny doping

Niektoré vitamíny si naše telo nedokáže vyrobiť samo, preto si musíme pomôcť iným spôsobom. Napríklad vitamín D, ktorý je v zimných mesiacoch veľmi dôležitý, pretože podporuje prirodzenú imunitu. Nie je to inak ani v prípade omega-3 mastných kyselín a vitamínu C. Ich cenným zdrojom je napríklad prémiový výživový doplnok MemoComplex. Pomáha nielen znižovať únavu, zlepšuje tiež kognitívne, mentálne a nervové funkcie.

MemoComplex je dostupný v balení po 60 kapsulách, ktorých hlavnými účinnými zložkami sú omega-3 mastné kyseliny, ktoré si telo nedokáže samo vyrobiť. Málokto však vie, že omega-3 mastné kyseliny sa delia na dve, a to DHA (kyselina dokozahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentánová). Kým prvá z nich prispieva k normálnej činnosti srdca, druhá prispieva k správnemu videniu a funkcii mozgu.

“Účinok sa dosahuje pri 250 mg DHA denne, pričom 1 kapsula MemoComplex obsahuje 260 mg DHA,” hovorí Jan Řepa, PR and Customer Care Manager spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals. Ďalšou účinnou látkou je korenie, ktoré stimuluje nervový systém.

Pred jarnou únavou majú navrch tí, ktorí cvičia

Šport posilňuje nielen našu fyzickú, ale aj psychickú stránku a na vytvorenie zdravého návyku stačí jeden mesiac pravidelného tréningu. Potom si naše telo zvykne na prísun dopamínu a začne sa dožadovať samotného športu. Nie nadarmo sa hovorí, že šport je ako droga.

Pohyb na čerstvom vzduchu navyše uvoľňuje napätie, pretože rýchlejšie okysličuje mozog.

V saune sa však dá posilniť aj fyzická kondícia a imunita. Kombinácia tepla a chladu zvyšuje srdcovú frekvenciu, čo má pozitívny vplyv na fyzickú kondíciu. Potenie tiež pomáha zbaviť telo nebezpečných toxínov. 

Viac na: https://www.memocomplex.sk/

SÚŤAŽ. Vyhrajte výživový doplnok MemoComplex

Odpovedzte správne na otázku: Aká je hlavná zložka výživového doplnku MemoComplex?

Odpovede posielajte na adresu magazin.zenam@gmail.com do 15. júna.

Vyžrebujeme troch výhercov.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť