Exkluzívne vystúpenie. MILAN SLÁDEK opäť na Malej scéne

Po päťdesiatich rokoch sa na javisko Malej scény vracia svetoznámy slovensky mím a pedagóg Milan Sládek, aby tu oslávil svoje osemdesiate narodeniny.

 

Exkluzívne vystúpenie s názvom MILAN SLÁDEK – JUBILEUM sa uskutoční v Divadle Malá scéna v Bratislave v dňoch 28.2. až 3.3.2018.

 

Milan Sládek začínal prvú etapu svojej profesionálnej kariéry na prelome päťdesiatych a šesťdesiatych rokov minulého storočia v Prahe. Po príchode na Slovensko pôsobil od roku 1962 do roku 1968 v Bratislave na doskách divadla Malá scéna, vtedajšieho štúdia SND.

 

 

                

Milan Sládek sa predstaví v dvoch autorských inscenáciách DAR a ANDY & BASQUIAT, ktoré rámcujú jeho tvorbu medzi rokom 1969 a dneškom

 

Na Malej scéne vytvoril a uvádzal legendárne inscenácie HRČA, ÚNOS DO TICHA (1963), SÓLOVÉ PANTOMÍMY (1965), KOMÉDIA O BOHATCI A LAZAROVI (1966), KOMÉDIA O TOBIÁŠOVI, STARINÁR (1967) a so študentmi VŠMU aj inscenáciu ZO ŽIVOTA HMYZU.

 

MILAN SLÁDEK – JUBILEUM: DAR / ANDY & BASQUIAT

Libreto a réžia: Milan Sládek

Účinkujú: Milan Sládek, Kelvin Kilonzo, Taro Sládek, Francesco Dámelio

 

 

DAR – inšpiráciou pre vznik inscenácie v roku 1969 bolo spolunažívanie Československa so Sovietskym zväzom. Kefka, hlavný hrdina príbehu a autorove alter ego, sa nečakane stáva hrdým majiteľom podivného operenca. Stará sa oň bez toho, aby si vedel predstaviť, čo ho čaká, keď sa vták stane veľkým a mocným.

ANDY & BASQUIAT – Táto jednoaktovka sa nepokúša biograficky dokumentovať historický význam stretnutia dvoch umelcov, ktorí spolu namaľovali 130 obrazov, je to skôr anekdotická reflexia na stretnutie rôznych svetov dvoch umeleckých gigantov.

 

Viac na: http://www.malascena.sk/repertoar/hostujuce-predstavenia/milan-sladek—jubileum.html

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť