Ako zvládnuť prechladnutie v tehotenstve?

 

Obyčajné prechladnutie či chrípka môžu byť pekne zákerné. Obzvlášť, keď prídu v tehotenstve alebo v dobe, keď žena ešte kojí.

ID-100286455

Bežné lieky obsahujú látky, ktoré by mohli poškodiť plod, alebo sa dostať do materského mlieka a ublížiť malému dojčaťu. Každá „tehuľka“ a dojčiaca maminka by preto mala byť veľmi opatrná. Šetrných liečivých prostriedkov nie je veľa. Ak vás trápi upchatý nos, alebo vás bolí v krku, poohliadnite sa v lekárňach po prípravkoch, ktoré sú stopercentne prírodné. Nebudete sa musieť báť, že by vášmu „malému“ ublížili.

Vyskúšajte osvedčenú Vincentku, ktorá už dávno nie je len minerálkou. Vyrábajú sa z nej napríklad aj nosové spreje, pastilky na cmúľanie, sirup proti kašľu či koncentrát na preplachovanie nosových dutín. Jej produkty pomáhajú nielen pri prechladnutí, ale obsahujú i množstvo prospešných minerálnych látok, ktoré organizmu dodávajú všetky potrebné látky a posilňujú ho. Jednou z nich je jód, ktorý je obzvlášť dôležitý v tehotenstve. Aby ste si zabezpečili potrebnú hladinu jódu, museli by ste jesť niekoľko kíl čerstvých rýb týždenne, čo je celkom nereálne.

Vincentka - portfolio

Nádcha a prechladnutie

Väčšina nosových sprejov a kvapiek spôsobuje závislosť. Nosové spreje od Vincentky odporúčajú napríklad i pediatri, pretože nie sú návykové a môžu sa používať neobmedzene pri nádche a prechladnutí alebo aj preventívne. Vincentka, ktorá rozpúšťa hlieny v dýchacích cestách, pomáha udržiavať prirodzenú čistiacu funkciu sliznice a podporuje jej imunitu ako prvotnú obranu pred infekciami. Detská verzia Junior má oproti štandardnému prevedeniu užší aplikátor pre detské nošteky a menší tlak v dávkovači, z ktorého strieka len polovičná dávku. Junior je certifikovaný ako zdravotnícky prostriedok vhodný pre novorodencov.

Odporúčaná cena: 2,90 € (25ml)

Vincentka Nosovy sprej Junior

Bolesť v krku

Proti bolesti v krku spoľahlivo pomôžu pastilky. Keďže pastilky sú vo všeobecnosti účinným prostriedkom, je nutné k nim tak aj pristupovať. Aby naozaj fungovali, ich užívanie by malo byť pravidelné a v súlade s odporúčaným dávkovaním. Ovocné a bylinkové pastilky Vincentka sú zdrojom prírodných minerálnych solí, ktoré priaznivo pôsobia na sliznicu ústnej dutiny a nosohltanu. Sliznicu osviežujú a zvlhčujú, a tak zvyšujú jej obranyschopnosť. Pôsobia priaznivo aj na hlasivky po záťaži. Urýchľujú ich regeneráciu, obzvlášť u hlasových profesionálov.

Odporúčaná cena: 2,90 € (18 ks pastiliek v balení)

Podráždenie priedušiek a nepríjemný kašeľ

Vhodný sirup upokojí podráždenia, rozpustí hlieny a spriechodní dýchací cesty. Vyskúšajte sirup od Vincentky, ktorý spája silu liečivých byliniek – skorocelu, materinej dúšky a prírodnej minerálnej vody Vincentka z liečivého zdroja. Prírodná minerálna voda Vincentka je pri prechladnutí ideálnou zásobou stopových prvkov (vápnik, horčík, jód, lítium, fluór…). Extrakt z materinej dúšky s obsahom silíc, tymolu, horčín, trieslovín a flavónov úspešne pomáha pri problémoch horných dýchacích ciest a trávenia. Zvyšuje tvorbu žalúdočných štiav a podporuje chuť k jedlu, ktorá sa práve kvôli chorobám stráca. Skorocelový extrakt s obsahom slizu, aukubínu, trieslovín a kyseliny kremičitej je vhodný pri zahlienení dýchacieho ústrojenstva.

0dporúčaná cena: 2,90 € (200ml)

Ilustračné foto: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť