Ako ušetriť na batožine?

Napríklad na cestu do ázijských krajín veľa vecí nepotrebujete, pokojne vám stačí len príručná batožina. Vyhnete sa aj prípadným komplikáciám, ak letecká spoločnosť batožinu včas nepreloží.

„Pokiaľ chcete precestovať napríklad Thajsko, Vietnam alebo Kambodžu, určite sa oplatí cestovať naľahko. V prípade, že budete chcieť nakúpiť darčeky pre svojich blízkych, v Ázii sa oplatí zaobstarať si rovno menší kufor na mieste a všetky cennosti doň zabaliť. Tým, že zaplatíte za batožinu len na jednej ceste, môžete pomerne dosť ušetriť,“ uvádza Andrea Řezníčková, hovorkyňa cestovnej agentúry Invia.

Existujú rôzne batožiny. Na trhu je aj špeciálny batoh do lietadiel, ktorý je možné podľa potreby zmeniť aj na malý cestovný kufrík. Keď už sa rozhodnete cestovať len s príručnou batožinou, nezabudnite, že by ste:

•      Mali mať so sebou tekutiny s maximálnym objemom 100 ml, maximálny obsah prepravovaných tekutín nesmie presiahnuť jeden liter.

•      Tekutiny a gély prevážať v plastovom vrecku s maximálnymi rozmermi 20 x 20 cm, vrecúško musíte byť schopní uzavrieť a uložiť do palubnej batožiny. Vrecká správnej veľkosti sú k dispozícii na letisku v priestore pred odbavením.

•      So sebou si môžete vziať dokonca aj malý vreckový nožík. Nezabudnite však, že čepeľ nesmie byť dlhšia ako 6 cm a širšia ako 1,3 cm, nôž nesmie mať pevnú čepeľ ani tvarovanú rukoväť.

„Na dlhú cestu sa určite oplatí vziať si do kabíny lietadla vlhčené utierky, v prípade potreby sa nimi osviežite, vydezinfikujete si ruky a môžete nimi utrieť aj palubný stolček pre maximálnu hygienu,“ uzatvára Řezníčková.

Balíme sa na dovolenku

Pri výbere kufra je dôležité zvážiť jeho veľkosť. Tú zvyčajne prispôsobujte typu dovolenky, na ktorú sa chystáte.

Ak máte v pláne len predĺžený víkend, úplne vám postačí kufor v najmenších rozmeroch. Ak však odchádzate na niekoľkodňovú dovolenku, na ktorej budeme potrebovať viacero vecí, mali by ste voliť veľký, alebo aspoň priemerný rozmer.

Vďaka pevnému povrchu sú kufre odolné a nemusíte sa tak báť, že by sa vaše veci vo vnútri poškodili.

Športová verzia kufrov

Na svoje si však prídete aj v prípade, ak namiesto luxusného štýlu radšej vyhľadávate športovejšie verzie kufrov. V KiK-u ich teraz nájdete v univerzálnom čiernom prevedení, pričom máte na výber z troch rôznych veľkostí.


Kufre ,,Swiss Concept“, od 29,99 EUR

Okrem toho na vás čaká aj športový ruksak, ktorý využijete buď ako šikovnú príručnú batožinu, alebo ho prakticky využijete počas turistiky.

Plecniaky ,,Swiss Concept“, 19,99 EUR

Ilustračné foto: pixabay.com, KiK

You may also like...

1 Response

  1. ewa píše:

    jeeejku 😀 ja mam sikovny, odolny a aj pekny skrupinkovy kufor od najkufre a je to ozaj zlatusik na cestu ci uz lietadlom na vikend alebo aj pat dni

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť