Kuriózne zranenia na dovolenkách

O priam kuriózne zranenia na dovolenkách či výletoch nemajú dovolenkári núdzu. Napríklad pohryzenie opicou či psom. Aj zvieratá dokážu pokaziť dovolenku a urobiť pritom prievan v peňaženke.

Napríklad v takom Thajsku je určite dobré si dávať pozor na opice. Svoje o tom vie jedna klientka Union poisťovne, ktorú pohrýzla práve opica. Účet za ošetrenie a očkovanie proti besnote sa vyšplhal na stovky eur.

,,Kuriózny prípad zažil náš klient v Macedónsku. Pri konzumovaní mandarínky k nemu pribehol túlavý pes, ktorý vyskočil a nášmu klientovi udrel do sánky. Následkom úderu mu zacvakli zuby a zahryzol do kôstky mandarínky. Klient pocítil bolesť, čo bol dôsledok zlomeného zuba,“ povedal hovorca poisťovne Matej Neumann. Účet vo výške desiatok eur za ošetrenie u zubára tak bol podľa neho na svete. 

Nepríjemný zážitok so štvornohým chlpáčom mal aj ďalší klient Union poisťovne. ,,V istom belgickom hoteli pristúpil do výťahu, v ktorom sa už nachádzal nemecký ovčiak. To pravdepodobne psa nahnevalo a ihneď sa zakusol do ruky nášho klienta. Ošetrenie a zašitie rany v nemocnici sa vyšplhalo na stovky eur,“ hovorí Neumann.

Našťastie všetci mali uzatvorené komerčné cestovné poistenie a tak všetky náklady spôsobené nehodami zaplatila Union poisťovňa. „Ak sa dovolenkár chce vyhnúť neočakávaným nákladom, odporúčame, aby si pred cestou do zahraničia uzatvoril v rámci cestovného poistenia nielen poistenie liečebných nákladov v zahraničí a úrazové poistenie, ale aj poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu,“ hovorí Martina Bubáková, vedúca oddelenia likvidácie poistných udalostí v cestovnom poistení Union poisťovne.

Či už cestujete sami alebo aj s celou rodinou, cestovné poistenie je absolútny základ a je mimoriadne dôležité pri akýchkoľvek cestách do zahraničia. Je variabilné a ponúka rôznorodú škálu poistných rizík. Poisťovňa tak ušetrí svojim klientom počas ciest do zahraničia ročne stovky tisíc eur.

Ilustračné foto: pixabay.com

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť