S rizikom teroristického útoku počíta aj poistenie

 

Udalosti, ktoré sa odohrali v dovolenkovej destinácii v Tunisku vystrašili mnohých cestujúcich, ktorí sa v týchto dňoch balia za oddychom do zahraničia. Ako môže pomôcť cestovné poistenie pri zrušení dovolenky, či liečebných nákladov a ako samotná životná poistka?

 

ID-100309011

 

Cestovné poistenie – preplatenie liečebných nákladov

V prípade teroristického útoku, ktorého poistený nie je priamo ani nepriamo účastníkom, svojim konaním sa nepodieľal na tomto útoku a nemohol sa mu vyhnúť a počas tejto akcie došlo ku zraneniu poisteného, vtedy poisťovňa kryje liečebné náklady na neodkladné liečebné ošetrenie do výšky poistnej sumy 40 000 eur. Podmienkou ale je, že miesto konania zájazdu v čase uzavretia zmluvy, nebolo oficiálne vyhlásené Ministerstvom zahraničných vecí SR za nebezpečné z dôvodu terorizmu a odporúčané, aby do konkrétneho miesta zájazdu ľudia necestovali. V takom prípade by poisťovňa plnenie zamietla.

 

Cestovné poistenie – pripoistenie storno zájazdu

,,V rámci cestovného poistenia poskytujeme možnosť Pripoistenie storna zájazdu,” uviedla hovorkyňa Komunálnej poisťovne  Daniela Šulcová. Predmetom tohto poistenia je náhrada storno poplatku, ktorý účastník zájazdu musí uhradiť cestovnej kancelárii v prípade stornovania zájazdu, keď z vážnych dôvodov nemôže nastúpiť na zájazd. Za vážny dôvod je považovaná náhla choroba, úraz, hospitalizácia alebo smrť poisteného, vlámanie do bytu alebo živelná poistná udalosť v byte poisteného ako aj smrť alebo náhla choroba, úraz, hospitalizácia blízkej osoby.

 

,,Zrušenie zájazdu v súvislosti s obavami z nepokojov v danej destinácií, štrajkov či terorizmu nespadá do predmetu poistenia, a preto tento dôvod zrušenia poisťovňa neakceptuje,” dodáva Šulcová.

 

Úrazové poistenia

V prípade úrazových poistení, resp. pripoistení sa akýkoľvek neúmyselný, náhly a neočakávaný následok pôsobenia vonkajších síl, ktorý spôsobí ujmu na zdraví, považuje za dôvod vyplatenia poistného plnenia. To znamená, že ak dôjde ku zraneniu alebo smrti poisteného následkom teroristického útoku, poisťovňa vyplatí poistné plnenie za úraz, resp. dojednanú poistnú sumu pre prípad smrti pozostalým, iba ak sa poistený svojim konaním nepodieľal na tomto útoku a sám vedome nenavštívil krajinu, ktorá bola pred tým vyhlásená ako nebezpečná pre poisteného. Napr. oznam v médiách, že neodporúčajú našim občanom vycestovať do krajiny, kde sú vzbury, teroristické útoky alebo vojna.

 

FOTO: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť