Vaginálne infekcie. Osem elementov, ktoré im pomôžu predchádzať

Nepríjemné svrbenie, pocit pálenia či nezvyčajný vaginálny výtok – to sú najčastejšie symptómy vaginálnej infekcie, s ktorou sa stretáva množstvo žien. Príčiny zápalov sú rôzne. Často za to môžu hormonálne zmeny či užívanie niektorých liekov ako napr. antibiotík, ale aj nedostatočná hygiena či nevhodná starostlivosť o intímne partie.

FOTO:  Infekciu môžu spôsobiť kvasinky, ale aj baktérie. Odlíšiť ich na základe prejavov je veľmi náročné.

Nepríjemnostiam je možné predchádzať správnou starostlivosťou a hygienou s použitím vhodných prípravkov. Pre intímnu pohodu je tu osem prospešných látok, ktoré si krok po kroku dokážu hravo poradiť ako s bakteriálnou, tak aj s kvasinkovou infekciou.

Bioecolia – Keď sa objaví invázia nepriateľských baktérií a kvasiniek, je vhodné podporiť prirodzenú vaginálnu mikroflóru. Ochranná prebiotická zložka Bioecolia slúži ako substrát pre laktobacily a napomáha k obnove rovnováhy vaginálnej mikroflóry. Práve rovnováha vaginálnej mikroflóry je alfou a omegou intímneho zdravia.

Kyselina mliečna a boritáTieto látky pomáhajú udržiavať prirodzenú hodnotu vaginálneho pH a tým podporujú rast laktobacilov. Naopak, chránia sliznicu pred premnožením nežiaducich baktérií a kvasiniek.

Kyselina hyalurónováHydratuje pokožku a má teda príjemný zvlhčujúci efekt.

Vitamín E a pantenolĽahko prenikajú do kože v okolí vagíny a napomáhajú k jej upokojeniu

Nechtík lekársky a aloe veraBalzamom pre intímne partie sú extrakty z nechtíka lekárskeho a aloe vera, ktoré upokojujú pocity svrbenia a pálenia.

Beliema Effect od Idelyn

Rad Beliema obsahuje kozmetické prípravky, pomocou ktorých sa dá o intímne partie starať každý deň Beliema Intim Krém a Intim Gél. Odporúčaná cena: 8,59 €/ 50 ml

Ilustračné foto: www.freedigitalphotos.net

You may also like...

1 Response

  1. Lea píše:

    mne pomohla zmena gelu na umyvanie…teraz mam prirodny gel od hristiny s cokoladou a som fit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť