Trhlina – film v kinách a televízna mini séria

Začiatok tohto roka patrí najpredávanejšiemu mysterióznemu trileru na Slovensku. Po knihe  sa môžu priaznivci napätia tešiť na film, ktorý do kín prináša distribučná spoločnosť Continental film už 24. januára 2019 a následne na mini sériu  uvedie TV JOJ v priebehu roka 2019.

 

 

 

Filmovú a televíznu Trhlina nakrútila spoločnosť DNA Production a jej režisérom je Peter Bebjak, ktorý získal množstvo ocenení doma i v zahraničí za film Čiara. Autor románu Jozef Karika patrí medzi najúspešnejších spisovateľov na Slovensku, doposiaľ vydal 17 kníh a často býva nazývaný aj majstrom napätia.

 

Trhlina je najpredávanejším mysterióznym trilerom. V rebríčku TOP 100 kníhkupectva Martinus sa udržal najdlhšie zo všetkých románov. Je bestsellerom, z ktorého sa doposiaľ iba na Slovensku predalo okolo 34-tisíc výtlačkov. Masívny ohlas a reakcie na túto knihu prekročili literárnu sféru a ovplyvnili aj dianie v reálnom svete. Vďaka nemu zaznamenal turistický ruch na Tribeči hotovú explóziu.

 

 

 

 

Čo hovoria o románe Trhlina a jeho filmovom a televíznom spracovaní autor a tvorcovia?

 

Jozef Karika, autor

„Knižná Trhlina dostáva týmto vydaním nový rozmer strachu. Fotky z nakrúcania na autentických lokalitách zaručene vyvolajú zimomriavky. Do knihy sa tak prenieslo viac tiesnivej atmosféry sychravého Tribeča. Trhlina pôsobí ešte reálnejšie. Čosi z odvrátenej strany vystupuje pomedzi riadky až k čitateľkám a čitateľom, hranice medzi skutočnosťou a fantáziou sa úplne stierajú.  Čo sa týka filmu a mini série, diváci sa majú na čo tešiť. Uvidia, čo ešte nevideli.“

 

 

 

Peter Bebjak, režisér

„Je Trhlina realita, alebo fikcia? Nesnažím sa rozlúsknuť túto záhadu. Jednoducho je to fenomén a veľmi šikovne napísaná kniha, ktorá sa opiera o reálne príbehy a nevysvetliteľné udalosti, ktoré sa odohrali v oblasti pohoria Tribeč, ľudovo nazývanej aj slovenský bermudský trojuholník. Je zadokumentovaných niekoľko prípadov tajomných zmiznutí, divných poblúdení, záhadných dopravných nehôd, ktoré sa udiali v tomto malom pohorí. Poznám tie strašidelné príbehy od detstva, pretože pochádzam z okolia pohoria Tribeč. Slúžili ako odstrašujúci výchovný element, aby nám ani len nenapadlo do tej hory ísť.

Na tomto príbehu ma fascinuje práve tá hra na skutočnosť. Ľudia – čitatelia – uverili príbehu a sami organizujú výpravy po ceste, akou sa vybrali hrdinovia predlohy. Je to taká slovenská Ďatlovova výprava. Seriálový rozprávač je Igor, ktorý postupne prichádza na rôzne tajomstvá, čím zapája do príbehu aj diváka. Ľudí na príbehoch vždy pútalo pomalé dávkovanie a poodhaľovanie skutočnosti, pričom tie najzaujímavejšie príbehy sú pre nich tie, ktoré sa naozaj stali. Presne o to sme sa snažili, chceli sme im dať fiktívnu realitu.“

 

 

O čom je Trhlina:

Táto kniha vznikla zvláštnym spôsobom. Po vydaní mysteriózneho trileru Strach sa autorovi ozval človek, ktorý mu vyrozprával naozaj desivý príbeh. Jozef Karika jeho rozprávanie zaznamenal, mnohé tvrdenia overil, doplnil o vlastné zistenia a spracoval do knihy. Na jej stránkach rozmotáva veľmi tajomný, tragický a hrôzostrašný prípad. Zároveň poodhaľuje jednu z najväčších záhad Slovenska – nevysvetliteľné miznutie ľudí v pohorí Tribeč. Legenda, zámerná mystifikácia alebo desivá skutočnosť? Túto otázku si kladie aj autor. Predkladá strhujúci hororový príbeh a necháva na čitateľovi, aby našiel odpoveď.

Román Trhlina bol v roku 2017 nominovaný na prestížne literárne ocenenie Anasoft litera a získal Cenu čitateľov Anasoft litera.

 

FOTO: DNA Production

 

Trailer k filmu Trhlina:

https://www.facebook.com/trhlinatvjoj/videos/298196520824224/?q=trhlina

 

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť