Tenisky Nike Air Max majú 30 rokov

Produkt, ktorý navždy zmenil ponímanie slova ,,tenisky” bol uvedený do sveta 26. marca 1987.  Model Nike Air Max po prvýkrát predstavil obuv s odhalenou vzduchovou bublinou v podrážke. O 30 rokov neskôr je tento model legendou a naďalej úspešne udáva trendy športovej obuvi vo svete.

tenisky nike

Technologická evolúcia…

Vzduchová bublina je inováciou, ktorá je prepojená so značkou Nike už od 70.-tych rokov. Air Max bol však prvým modelom, ktorý poodhalil ako táto inovácia, za ktorou nestojí nikto iný ako samotná NASA, v skutočnosti vyzerá. Marketingoví manažéri od Nike spočiatku neverili v úspech tohto modelu. O to väčšie bolo ich prekvapenie, keď sa Nike Air Max stal ich vlajkovou loďou.

1982_AirForce19821985_Dunk1985

Príbeh Nike Air Max

Počas svojich 30 rokov pôsobnosti stal Nike Air Max symbolom viacerých generácií. V uliciach svetových metropol, basketbalových ihriskách či posilňovniach, Nike Air Max si našiel svojich fanúšikov všade. Pýtate sa prečo je tento model ikonický? Dáme vám hneď niekoľko dôvodov:

1985_Jordan1985 1992_Huarache1992

  • Dizajnér Tinker Hatfield dostal nápad odhaliť vzduchovú bublinu v podrážke inšpirovaný Múzeom Georges Pompidou v Paríži. Jeho extravagantná architektúra s príznačnými tunelmi a veľkým oknami (architektúra “naruby”) ho zaujala natoľko, že sa rozhodol tento koncept pretaviť do Nike Air Max

  • Tento model učaroval mnohým od bývalého amerického prezidenta Baracka Obamu až po rapera The Game

  • Model Air Max 93 bol inšpirovaný fľašou od mlieka, Air Max 97 zas japonským rýchlovlakom

1993_AirMax1993

Vďaka svojej predajne sile a popularite medzi mladými ľudmi má Nike Air Max od roku 1994 svoj vlastný deň, ktorým je 26. marec.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť