Slovenský triler Dôverný nepriateľ vstupuje do kín už tento mesiac

Inteligentný dom v úlohe dokonalého spoločníka, naprogramovaný tak, aby sa staral o svoju majiteľku a splnil všetky jej túžby a potreby, sa nečakane obráti proti vlastnému stvoriteľovi.

 

 

Mrazivý slovenský thriller postaví diváka pred otázku – kde sa vlastne končí nebezpečne tenká hranica, za ktorou mu umelá inteligencia prestáva byť sluhom a začína byť pre neho hrozbou?

 

 

 

Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život. Revolučný server, ktorý bol vytvorený s cieľom, aby uľahčil životy svojich majiteľov, sa vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Ide len o vrtoch a nedokonalosť testovanej technológie? Alebo riadi dom niekto ďalší?

 

 

Napínavý slovenský thriller so šokujúcim záverom zmení váš pohľad na moderné technológie, ktoré nás sprevádzajú na každom kroku. Navždy.

V hlavnej úlohe: inteligentný dom a milostný trojuholník budúcnosti: On – Ona a Dom. Má vôbec ľudská láska a človek šancu v milostnej šachovej partii proti stroju, ktorý sám stvoril a vypracoval do dokonalosti?

 

 

 

 

Režisérom filmu je český tvorca Karel Janák, ktorý sa okrem réžie chopil aj scenára. Autorom námetu a spoluscenáristom filmu je Ľubomír Slivka. Hlavným kameramanom filmu je Martina Šácha.

 

Oficiálny trailer filmu: www.youtube.com/watch?v=oKW2nCF-IbY

 

Hlavné úlohy: Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk. Ďalej hrajú: Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Ady Hajdu, Roman Luknár a ďalší. Film vznikol v produkcii spoločnosti Attack Film.

 

 

Rolu“ inteligentného domu prijal herec Róbert Roth

Ako posledná „postava“ bola vo filme dotváraná „rola“ samotného inteligentného domu, respektíve softvéru, ktorý dom ovláda. Hlas domu sa tvorcovia rozhodli zveriť bezkonkurenčne najuznávanejšiemu slovenskému hercovi Róbertovi Rothovi. „Osloviť ho bol producentský nápad zo slovenskej strany. Chceli sme charizmatický hlas, ktorému nie je možné odolať,“ prezrádza producent filmu Ľubomír Slivka zo spoločnosti Attack Film. „Keď sme povedali Gabike Marcinkovej, že uvažujeme nad oslovením Rotha, bola nadšená.  Svojím spôsobom to spečatila,“ dodal.

 

 

 

Ten správny dom tvorcovia hľadali až rok od Talianska cez Poľsko. Napokon ho našli v Čechách.

Jednou z najväčších produkčných výziev filmu Dôverný nepriateľ bolo nájdenie domu, ktorý si takpovediac „zahrá“ hlavnú rolu v snímke. Nájsť tú správnu stavbu, ktorá bude zodpovedať scenáru, nebolo vôbec jednoduché. „Dom sme hľadali sami aj prostredníctvom agentúr špecializujúcich sa na lokácie. Od severného Talianska, cez Poľsko až po pobaltské krajiny,“ rozpráva producent a scenárista Slivka. Pre potreby filmu si dom vyžadoval menšie stavebné úpravy. Tvorcovia museli napríklad dostavať sochársky ateliér, keďže hlavná hrdinka pracuje ako sochárka.

 

 

Ďalšou výzvou bolo „presťahovať“ dom pomocou postprodukčných počítačových trikov zo zastavaného územia pri Prahe na samotu do Tatier. Trikárom sa túto neľahkú úlohu podarilo splniť tak bravúrne, že divák napokon ani nespozná, že skutočný dom, v ktorom sa film nakrúcal, sa nenachádza v horách a už vôbec nie na samote.

 

 

Oficiálny videoklip k filmu: www.youtube.com/watch?v=oDXfPvTwfLc

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť