Poďte s nami pochodovať, za zdravé prsia a podporte ženy s rakovinou prsníka

AVON dlhodobo podporuje ženy v boji za zdravé prsia a pozýva už na 11. ročník charitatívneho podujatia AVON Pochodu.

V dôsledku ochorenia rakoviny prsníka, prichádzajú mnohé ženy o korunu ich krásy. Nezmení sa len ich doterajší vonkajší vzhľad, ale ako mnohé udávajú, aj ich vnútorné vnímanie a pohlaď na svet. Viaceré z nich sa s fyzickými zmenami vyrovnávajú ťažšie, no veľmi rýchlo pochopia, že najdôležitejšie je ich vnútorné nastavenie. Nielen toto reflektuje slogan tohtoročnej kampane „Nezáleží na tom, čo máš na hlave, ale čo nosíš v srdci“.

Okrem známych osobností sa tvárami kampane stali aj dve inšpiratívne ženy, ktoré prekonali rakovinou prsníka. Sú to neobyčajné ženy, a to najmä vďaka ich silným príbehom, ktoré majú povzbudiť aj ďalšie ženy. Jedna z nich, Erika Mokrý, prináša pohľad na rakovinu, jej liečbu a aj na ochorenie samotné Tak trocha inak. Ide zároveň o rovnomenný názov jej knižnej prvotiny. Krstnou mamou sa stala televízna moderátorka Kvetka Horváthová.   


Tvár kampane AVON Pochodu a autorika knihy
Tak trocha inak – Erika Mokrý.

„Vybrala som si… mala som možnosť vybrať si a mám ju stále. Vždy a vo všetkom. Tak ako aj vy, tu a teraz. Pretože tak ako vždy… je jedno, čo prežívame, na čo sa pozeráme. Dôležitý je vždy uhol nášho pohľadu“, uviedla autorka knihy a tohtoročná tvár kampane AVON Pochodu, Erika Mokrý.

Kniha je v predaji v sieti kníhkupectiev Panta Rhei, pričom kompletný zisk z predaja knihy bude venovaný na pomoc onkologickým pacientom. Poputuje na konto občianskeho združenia Tak trocha inak, ktoré založila Erika Mokrý.

Ambasádormi pochodu sú aj: Hanka Rapantová, Soňa Skoncová, Zlatica Puškárová, Henrieta Mičkovicová, Alena Heribanová, Karin Habšudová, Beáta Dubasová, Ada Straková, Nora Beňačková, Roman Juraško, Bruno Ciberej a novými tvárami kampane Karin Haydu a Dano Heriban.

„V  živote sme všetci  veľakrát počuli o tom, že duša človeka sídli “v hrudi” a podstatná nie je vizáž človeka, ale charakter. To platí a bude platiť,“ vyjadril svoj postoj ku kampani Dano Heriban.

„Veľkosť národa civilizovanej spoločnosti je najmä  v solidárnosti k trpiacim a slabším. Je správne im preukázať, že nie sú v tom sami a že nám nie sú ľahostajní,“ dodáva Karin Haydu.  


Karin Haydu

Cieľom každého ročníka charitatívneho podujatia je vyzbierať finančný výťažok, ktorý slúži na aktivity spojené s bojom za zdravé prsia. Minulý rok sa podarilo odovzdať občianskemu združeniu Zdravá žena vyše 24 000 €. Pod vedením odborného garanta projektu AVON za zdravé prsia a predsedu spomínaného OZ bola suma použitá na realizáciu vzdelávacích workshopov a seminárov zameraných na zvýšenie povedomia o rakovine prsníka a dôležitosti prevencie.

11. ročník AVON Pochodu

Bohatý celodenný program, množstvo sprievodných aktivít a atrakcií, skvelá hudba v podaní známych slovenských interpretov a skupín, nezabudnuteľná atmosféra či chutné jedlo a nádherné oddychové miesto. Presne tým je charakteristický AVON Pochod za zdravé prsia, ktorý sa uskutoční v sobotu 8. júna v areáli Východnej terasy Bratislavského hradu.


Vstupenkou a zároveň symbolom boja za zdravé prsia je Tričko 2019*, ktoré je v ponuke v dámskom, pánskom aj detskom prevedení.

Rodiny s deťmi, mladšie aj staršie vekové kategórie si prídu na svoje. Program štartuje už o 10:00 hod. a v rámci neho sa postupne predstavia so svojimi hudobnými vystúpeniami Dano Heriban, S Hudbou Vesmírnou, Desmod, Campana Batucada so svojou bubnovou šou, Sima Martausová, ktorej pieseň „Nenahraditeľná“ v špeciálnom prevedení bude súčasťou aktu spolupatričnosti, Otto Weiter, a ďalší. Počas celého dňa bude návštevníkov programom sprevádzať obľúbený moderátor Matej „Sajfa“ Cifra.

V čase 14:30 sa spoločne vydá ružový dav na tradičnú prechádzku Starým Mestom, ktorá slúži na šírenie ušľachtilej myšlienky boja za zdravé prsia. Trasa povedia historickým mestom a jej dĺžka nepresiahne 3 km. Po absolvovaní si môžu návštevníci dopriať oddych pod korunami stromov, alebo načerpať sily v stánkoch s občerstvením.

Dano Heriban

Vstupenkou a zároveň symbolom boja za zdravé prsia je Tričko 2019*, ktoré je v ponuke v dámskom, pánskom aj detskom prevedení. Zisk z predaja tričiek poputuje na konto verejnej zbierky AVON Pochod 2019, realizovanej občianskym združením Zdravá žena.

Tričká sa dajú zakúpiť cez e-shop www.zdraveprsia.sk, www.avon.sk alebo u AVON Lady/Gentlemana. Dostupné budú aj priamo na mieste v deň podujatia. Vstup do areálu Bratislavského hradu bude povolený v Tričku 2019, deti do 12 rokov v sprievode dospelej osoby majú vstup zdarma. Aj tento rok bude zvýhodnené cestovanie vlakom vďaka oficiálnemu dopravcovi podujatia – Železničnej spoločnosti Slovensko. Každý účastník AVON Pochodu má nárok na využitie 100% zľavy na cestu späť.

Prispieť môžu ľudia tento rok nielen kúpou trička. V období od 13. mája do 8. júna budú v ponuke sietí La Donuteria špeciálne ružové donuty. Z predaja každého jedného kusu poputuje 1 € na boj za zdravé prsia.

Šíriť osvetu v oblasti problematiky rakoviny prsníka, podporovať ženy a pomáhať im v boji s touto chorobou je dlhodobým kľúčovým poslaním projektu AVON za zdravé prsia.

Viac informácií o AVON Pochode nájdete na webovej stránke www.zdraveprsia.sk a na Facebook-ovom profile Avon proti rakovine prsníka.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť