Odvaha, česť, spravodlivosť… POLDARK je seriál, ktorý vás zaručene dostane

Viete, čo spája najpríťažlivejšieho muža na svete z roku 2016 podľa časopisu Glamour, Kiliho z trilógie Hobit a hlavnú postavu Rossa Poldarka z rovnomenného dramatického seriálu POLDARK? Ak ste fanúšikmi írskeho, tridsaťštyriročného usmiateho herca Aidana Turnera, odpoveď ste určite okamžite vedeli!

 

 

 

 

Po vyštudovaní The Gaiety School of Acting v roku 2004 začal tento mladý talentovaný herec účinkovať v národnom divadle. Jeho prvá filmová úloha bola v prvom diele seriálu Tudorovci, neskôr účinkoval v populárnom televíznom seriáli The Clinic a filme Alarm. Známejším sa však stal až ako upír John Mitchell v seriáli Being Human.

 

Prelomovým pre jeho kariéru bolo však jednoznačne získanie postavy trpaslíka Kiliho v trilógii Hobit, do ktorej ho obsadil uznávaný režisér Peter Jackson.

 

Odvtedy však prešiel nejaký čas a Aidan si získal srdcia mnohých práve ako hlavná mužská postava seriálu POLDARK. Ten bol natočený na motívy 12-dielnej ságy Winstona Grahama o rode Poldarkovcov z britského Cornwallu a už 8.apríla o 21.00 štartuje na filmovom kanáli Epic Drama.

 

 

 

Hlavná mužská postava – Ross Poldark je veľmi výrazný a môžeme ho smelo prirovnať ku postave Heathcliffa či pána Rochestera z dnes už úplnej klasiky – románov sestier Brontëových. Keď Winston Graham vydal v roku 1945 prvý diel historickej rodinnej ságy Poldark, nemohol ani zdaleka tušiť, aký veľký ohlas jeho dielo a pokračovania získajú. Romány o kapitánovi Poldarkovi zaujali milióny čitateľov v dvadsiatich štyroch krajinách sveta.

Okrem tohto skvelého herca si v seriáli určite zamilujete aj krásnu herečku Eleanor Tomlinson predstaviteľku postavy Demelza, ktorá sa v minulosti preslávila postavami v seriáloch Isabella z Neville či Biela kráľovná.

 

          

 

FOTO: Dráma POLDARK odhaľuje nielen rodinné vzťahy, ale venuje sa aj životným výzvam a konfliktom medzi chudobnými a bohatými.

 

 

Dej je situovaný na koniec 18. storočia v britskom Cornwalle. Hlavný hrdina Ross Poldark sa vracia po dlhých bojoch počas Americkej revolúcie domov, kde ho však čakajú samé nepríjemné správy. Nielenže sa dozvedá o smrti svojho otca, celá jeho rodina aj priatelia ho považovali za mŕtveho. Žena, ktorú si chcel zobrať za manželku sa zasnúbila s jeho bratrancom. Dráma POLDARK odhaľuje nielen rodinné vzťahy, ale venuje sa aj životným výzvam a konfliktom medzi chudobnými a bohatými. V dobe, kedy väčšina obyvateľstva hladuje a nemá kde bývať kvôli neustále sa zvyšujúcim cenám potravín a nájmu, stojí hlavný hrdina pred neľahkým cieľom – ako sa postarať o ľudí, ktorí na neho spoliehajú a zároveň získať naspäť ženu, ktorú miloval…alebo nájsť dôvod, prečo žiť bez nej.

Nenechajte si ujsť tento výnimočný seriál, ktorý sa už po odvysielaní prvej série stal celosvetovým hitom .

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť