Nový trend svadieb. V kurze sú staré záhrady, hory, stodoly i vinárska tematika

Honosné kaštiele a pozlátené kostoly striedajú romantické zátišia v prírode a miesto kryštálom ovešaných lustrov dotvárajú atmosféru svadobnej hostiny stovky drobných záhradných svetielok. ,,Trapasom” už nemusia byť odhalené starožitné stoličky, každá iného druhu či farby, kusy narezaných pníkov miesto tanierov, či balíky slamy pohodené priamo v mieste slávnostného obradu. Neveríte? Pozrite si niekoľko nádherných inšpirácií priamo zo Slovenska.

Wiegerova vila, Svätý Jur

Wiegerova vila_svadba pod holym nebom_2 Wiegerova vila_svadba pod holym nebom_1

FOTO: V letných mesiacoch sa tu odohrávajú svadby priamo pod starými stromami.

Iba 6 kilometrov od Bratislavy, na kopci nad slnečnými vinohradmi a pod lesom Malých Karpát sa nachádza Wiegerova vila. V letných mesiacoch sa tu odohrávajú svadby priamo pod starými stromami. 100 metrová svetelná reťaz pohupujúca sa medzi vetvami stromov, pripomínajúca roj svätojánskych mušiek, sa stala neodmysliteľným prvkom tamojších osláv. Aj fotografi vedia prečo. Nielen oslavám, ale i spomienkovým fotografiám dodáva rozprávkový nádych.

Foto: Peter Cagala

Hotel Zochova Chata, Modra

Zochova Chata_svadba pod holym nebom_3  Zochova Chata_svadba pod holym nebom_2

FOTO:  Výnimočná premena hotela sa stala stredobodom pozornosti mnohých svadobných agentúr

 

Chata, ktorá prvýkrát privítala svojich hostí v roku 1933, v 90tych rokoch upadla do zabudnutia, aby sa o dvadsať rokov neskôr mohla zaskvieť v celej svojej kráse a znova otvoriť brány pre nové generácie návštevníkov. Výnimočná premena hotela i areálu sa stala stredobodom pozornosti mnohých svadobných agentúr a fotografov. Na okraji bukového lesa tu v teplých mesiacoch svieti svadobčanom nielen hviezdne nebo, ale i stovky drobných romantických svetielok, ktoré sú súčasťou moderného otvorového priestoru.

Foto: krasolina.sk

Chateau Rúbaň, Rúbaň

Chateau Ruban_svadby pod holym nebom_2 Chateau Ruban_svadby pod holym nebom_1

FOTO: Miestni vinári nelenili a pre podobné akcie si zadovážili obrovský prírodný, ručne šitý a celovyhrievaný stan

 

Len čo mladé vinárstvo prvýkrát otvorilo verejnosti svoje brány, už prišla prvá prosba s realizáciou svadby vo vinárskom štýle. Miestni vinári nelenili a pre podobné akcie si zadovážili obrovský prírodný, ručne šitý a celovyhrievaný stan. Ten osadili na okraji svojho lesoparku a zdá sa, že tu už zostane natrvalo. Po ovenčení stanu romantickými svetielkami sa stal múzou domácich i zahraničných svadobných fotografov a vinárstvo má teraz okrem produkcie strekovského vína i plné ruky práce s organizovaním romantických svadieb pod holým nebom.

Foto: Chateau Rúbaň

Boutique Hotel AGATKA, Chorvátsky Grob

Hotel Agatka_svadba pod holym nebom_2 Hotel Agatka_svadba pod holym nebom_1

FOTO: Najväčšiu romantiku zažívajú svadobní hostia po zotmení

Svadby ako z filmu sa konajú aj na hranici prírodnej rezervácie Šúr, v dedinke zvanej Chorvátsky Grob. Obľúbeným obradným miestom sa tu stala „svadobná lúčka“, po ktorej vedie červený koberec. Avšak najväčšiu romantiku zažívajú hostia po zotmení, za hudby svrčkov a vône sviežeho letného vánku. Otvorený priestor nepotrebuje žiadnu kamufláž, žiadnu komplikovanú hru pozlátených doplnkov, barokových čalúnených nábytkov či ťažkých gobelínov.

Foto: hotelagatka.sk

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť