Antalík: TEAM chce byť lepší ako kedykoľvek predtým

Skupina TEAM s Paľom Haberom ohlásili po troch rokoch nové turné. V týchto dňoch pracujú na výbere skladieb, ktoré sa na koncertoch objavia. Nebudú chýbať ani najväčšie hity.

Turné sa začne za riekou Moravou a na Slovensko pricestuje v druhej polovici júna. ,,V súčasnosti pripravujeme a vyberáme repertoár. Tak ako vždy chceme pripraviť aj niečo, čo tu ešte nebolo,” prezradil Dušan Antalík.

Či už ide o výber pesničiek alebo úprava niektorých do takej koncertnej podoby, ktorá bude odlišná od tej ako ich poznajú fanúšikovia zo štúdiových nahrávok.

,,Dúfam, že to vyjde tak ako pred troma rokmi. Teda, že pôjde s nami bubeník Marcel Buntaj, ktorý mal teraz zdravotné problémy a všetci mu držíme palce aby ich prekonal. Opäť bude súčasťou koncertnej zostavy gitarista Matej Morávek, vďaka čomu ‚odbremení‘ Paľa a ten sa bude môcť naplno venovať spevu a kontaktu s divákmi,” povedal Antalík. 

Napriek tomu, že do začiatku turné zostáva ešte pár mesiacov, prípravy v týchto dňoch dostávajú ďalší rozmer. Od samotného rozhodnutia ísť na turné, rozhodnutia o miestach a dátumoch a výberu repertoáru, je potrebné, aby sa účinkujúci venovali aj technickej stránke turné.

,,Okrem usilovného cvičenia pesničiek nás čakajú rokovania s firmami, ktoré budú zabezpečovať zvuk, svetlá a aj personálne zabezpečenie koncertov, vytvorenie kompletného štábu ľudí, ktorý potrebujeme na to, aby všetko bolo tak ako má byť a na čo sú už naši fanúšikovia zvyknutí,“ vysvetľuje Antalík.

Generálkový týždeň

Samotné prípravy pôjdu do svojho finále približne mesiac pred prvým koncertom na Slovensku. „Všetko vyvrcholí začiatkom mája, kde týždeň budeme v Třinci. Tam sme si prenajali halu aby sme si komplet všetko naskúšali. Budeme mať aj to, čo poznajú divadelníci – generálkový týždeň,“ prezrádza Antalík.

Turné po Slovensku odštartuje 20. júna v Prievidzi.

Vstupenky na HABERA & TEAM TOUR 2019 sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

Dušan Antalík

Kapelník skupiny TEAM, rodák z Martina, autor hitov Malá nočná búrka, Ženská menom Panika, Ženy v bielom či Óda na tie cesty po tele založil skupinu v roku 1980. Nahral s ňou desať štúdiových a dva koncertné albumy. Okrem toho nahral dva sólové albumy a pôsobí aj v projektoch Aeroc Therapy a Stage Meridian.

Viac informácií na adrese: www.antalik.sk

HABERA & TEAM 2019 TOUR

20.06.2019     Prievidza, Zimný štadión

22.06.2019     Nitra, Amfiteáter

27.06.2019     Poprad, Zimný štadión

29.06.2019     Martin, Amfiko

04.07.2019     Košice, Amfiteáter

09.11.2019     Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Pri používaní tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. viac info

Cookies používame s cieľom optimálne vytvárať a neustále skvalitňovať naše služby, prispôsobiť ich vašim záujmom a potrebám a zlepšovať ich štruktúru a obsah.

Zatvoriť